LIVE
უსმინე პირდაპირ ეთერს

„ოქროს გლობუსი“ 2022-ის გამარჯვებულები დასახელდნენ

199
page

სულ ცოტა ხნის წინ, „ოქროს გლობუსის“ 2022 წლის გამარჯვებულები გამოვლინდნენ. რიგით 79-ე დაჯილდოების ცერემონიას საზოგადოება პანდემიის გამო „ტვიტერის“ საშუალებით ადევნებდა თვალს.

„საუკეთესო ფილმი“ ჯეინ კემპიონის, The Power of the Dog გახდა, სერიალების მიმართულებით კი HBO-ს დრამა, „მემკვიდრეობა“ ლიდერობს. „საუკეთესო მსახიობი კაცი“ უილ სმიტი, ფილმისთვის „მეფე რიჩარდი“ გახდა, „საუკეთესო ქალი მსახიობი“ კი ნიკოლ კიდმანი, ფილმისთვის „იყო რიკარდო“

გამარჯვებულების სრული სია ასე გამოიყურება:

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – კომედია ან მიუზიკლი

  • Cyrano
  • Don’t Look Up
  • Licorice Pizza
  • Tick, Tick … Boom!
  • West Side Story (გამარჯვებული)

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • მარიონ კოტიარი, Annette
  • ალანა ჰაიმი, Licorice Pizza
  • ჯენიფერ ლოურენსი, Don’t Look Up
  • ემა სტოუნი, Cruella
  • რეიჩელ ზეგლერი, West Side Story (გამარჯვებული)

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • ლეონარდო დიკაპრიო, Don’t Look Up
  • პიტერ დინკლიჯი, Cyrano
  • ენდრიუ გარფილდი, Tick, Tick … Boom! (გამარჯვებული)
  • კუპერ ჰოფმანი, Licorice Pizza
  • ენტონი რამოსი, In the Heights

საუკეთესო ანიმაცია

  • Encanto (გამარჯვებული)
  • Fleem
  • Luca
  • My Sunny Maad
  • Raya and the Last Dragon

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

  • Compartment No. 6
  • Drive My Car (გამარჯვებული)
  • The Hand of God
  • A Hero
  • Parallel Mothers

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • კატრინა ბალფი, Belfast
  • არიანა დებოუზი, West Side Story (გამარჯვებული)
  • კირსტენ დანსტი, The Power of the Dog
  • ანჟანუ ელისი, King Richard
  • რუთ ნეგა, Passing
    არიანა დებოუზი ფილმში West Side Story

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • ბენ აფლეკი, The Tender Bar
  • ჯეიმი დორნანი, Belfast
  • კირან ჰაინდსი, Belfast
  • ტროი კაცორი, CODA
  • კოდი სმიტ-მაკფი, The Power of the Dog (გამარჯვებული)

მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი

  • კენეტ ბრაგა, Belfast
  • ჯეინ კემპიონი, The Power of the Dog (გამარჯვებული)
  • მეგი ჯილენჰოლიl, The Lost Daughter
  • სტივენ სპილბერგი, West Side Story
  • დენი ვილნევი, Dune

მხატვრული ფილმის საუკეთესო სცენარი

  • Licorice Pizza
  • Belfast (გამარჯვებული)
  • The Power of the Dog
  • Don’t Look Up
  • Being the Ricardos

საუკეთესო ორიგინალური მუსიკა

  • The French Dispatch
  • Encanto
  • The Power of the Dog
  • Parallel Mothers
  • Dune (გამარჯვებული)

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა

  • Be Alive (King Richard) — ბიონსე და Dixson
  • Dos Orugitas (Encanto) — ლილ მანუელ მირანდა
  • Down to Joy (Belfast) — ვან მორისონი
  • Here I Am (Respect) — ჯენიფერ ჰადსონი
  • No Time to Die (No Time to Die) — ბილი აილიში (გამარჯვებული)

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა

  • Lupin
  • The Morning Show
  • Post
  • Squid Game
  • Succession (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი ქალი დრამატულ სერიალში

  • უზო ადუბა, In Treatment
  • ჯენიფერ ენისტონი, The Morning Show
  • კრისტინ ბარანსკი, The Good Fight
  • ელიზაბეტ მოსი, The Handmaid’s Tale
  • ემჯეი როდრიგესი, Pose (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი დრამატულ სერიალში

  • ბრიან კოქსი, Succession
  • ლი იუნგი, Squid Game
  • ბილი პორტერი, Pose
  • ჯერემი სტრონგი, Succession (გამარჯვებული)
  • ომარ საი, Lupin

საუკეთესო კომედიური ან მუსიკალური სერიალი

  • The Great
  • Hacks (გამარჯვებული)
  • Only Murders in the Building
  • Reservation Dogs
  • Ted Lasso

საუკეთესო მსახიობი ქალი მუსიკალურ ან კომედიურ სერიალში

  • ჰანა აინბინდერი, Hacks
  • ელე ფენინგი, The Great
  • იზა რაე, Insecure
  • ტრეისი ელის როსი, Black-ish
  • ჯინ სმარტი, Hacks (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი კომედიურ სერიალში

  • ენტონი ანდერსონი, Black-ish
  • ნიკოლას ჰოლტი, The Great
  • სტივ მარტინი, Only Murders in the Building
  • მარტინ შორტი, Only Murders in the Building
  • ჯეისონ სადეიკისი, Ted Lasso (გამარჯვებული)

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი

  • Dopesick
  • Impeachment: American Crime Story
  • Maid
  • Mare of Easttown
  • The Underground Railroad (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ჯესიკა ჩესტეინი, Scenes From a Marriage
  • სინტია ერივო, Genius: Aretha
  • ელიზაბეტ ოლსენი, WandaVision
  • მარგარეტ ქუალი, Maid
  • ქეით უინსლეტი, Mare of Easttown (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • პოლ ბეთანი, WandaVision
  • ოსკარ აიზეკი, Scenes From a Marriage
  • მაიკლ კიტონი, Dopesick (გამარჯვებული)
  • იუენ მაკგრეგორი, Halston
  • ტაჰარ რაჰიმი, The Serpent

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ჯენიფერ კულიჯი, White Lotus
  • კეიტლინ დევერი, Dopesick
  • ენდი მაკდოუელი, Maid
  • სარა სნუკი, Succession (გამარჯვებული)
  • ჰანა უოდინგემი, Ted Lasso

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ბილი კრუდაპი, The Morning Show
  • კირან კალკინი, Succession
  • მარკ დაპლესი, The Morning Show
  • ბრეტ გოლდშტაინი, Ted Lasso
  • ო იუნგ-სუ, Squid Game (გამარჯვებული)
გაზიარება
გაზიარება

კომენტარები