დღეს ცნობილი გახდა, რომ საქართველოს პროკურატურა გიგა ავალიანის სისხლის სამართლის საქმეზე ბრალდებულებს ჯგუფური ძალადობის სხვა ფაქტებში მონაწილეობასაც ედავება. პროკურორის ინფორმაციით, საუბარია ძალადობის კიდევ 5 ეპიზოდზე.
„სკვერის ჩხუბის ვიდეოში, არის ჩემი შვილი… დანარჩენ ჩხუბში, სადაც წერია, დემეტრე იმ ჩხუბში არ არის… ეს არის შურისძიება კონკრეტულად პროკურატურის მხრიდან ჩემს ოჯახზე“ – გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებული დემეტრე ჩიქოვანის დედა
ამის შესახებ მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებული არასრულწლოვანის, დემეტრე ჩიქოვანის დედა სოფო ძნელაძე TV პირველთან საუბრობს.
პროკურატურის მიერ გავრცელებული ინფორმაციის შემდეგ გიგა ავალიანის საქმეზე ბრალდებულების ოჯახის წევრები პირველ კომენტარს აკეთებენ.
„სათქმელი არაფერი არ მაქვს…“ – ამის შესახებ მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებულის, ალექსანდრე გაბაშვილის მამა, ალექსანდრე გაბაშვილი TV პირველთან საუბრობს:
„სათქმელი არაფერი არ მაქვს… ზოგადად ვიცი, რომ რაღაც ერთი წლის წინანდელი ვიდეო უპოვეს ვიღაც ბავშვს ტელეფონში, არა ჩემ შვილს, სადაც რაღაც ჩხუბი ჩანს, ამის მეტი მე ინფორმაცია არ მაქვს…“, – ამბობს ალექსანდრე გაბაშვილი.