როგორც ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი ირაკლი კობახიძისგან კონკრეტული პოზიციის დაფიქსირებას ითხოვს, ეწინააღმდეგება თუ არა კობახიძე აშშ-სთან უვიზო მიმოსვლას, თავისუფალ ვაჭრობასა და ამერიკულ ინვესტიციებს.
ის მისმა ადვოკატმა თეონა ზაქარაშვილმა მოინახულა. მისთვის უცნობია, ხოშტარიას საქმეზე სასამართლო პროცესი გაიმართება, თუ 48-საათიანი ვადის ამოწურვის შემდეგ მას გაათავისუფლებენ.
ტემი ბრიუსს ჟურნალისტებმა ჰკითხეს „საქართველოში არსებული მძიმე ვითარების ფონზე, ჰქონდა თუ არა აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის ადმინისტრაციას საქართველოში მმართველ პარტიასთან რაიმე სახის კომუნიკაცია“
ინფორმაციას ეროვნული ბანკი ავრცელებს.
„პირველ ეტაპზე 6000$ თუ ვერ შევაგროვებ ჩემი მკურნალობა წყალში ჩაიყრება“, – წერს ეკა გეფერიძე.
„დაბადების დღეს გილოცავ, მშვენიერო“
ახლა, როდესაც სააკაშვილის პარტია დედაქალაქში მეხუთე ადგილზე გავიდა, მას სჭირდება, რომ სატელიტები მიაბას
საკუთარ ემოციებზე, სამზადისსა და მოლოდინებზე მომღერალმა რადიო „ფორტუნას“ პირდაპირ ეთერში, გადაცემა „არტ-FM“- თან ისაუბრა.
ამის შესახებ „ხალხის ძალის“ თავმჯდომარე და პარლამენტის ვიცე-სპიკერი სოზარ სუბარი სოციალურ ქსელში წერს.
შეიარაღებული ძალების ხელმძღვანელი ამბობს, რომ მსხვერპლისა და დაშავებულთა რიცხვის ზრდას ელოდებიან.
2020 წლის 30 სექტემბერს, აფხაზეთის დე-ფაქტო ხელისუფლების მიერ ოკუპირებულ აფხაზეთში დაკავებულ საქართველოს მოქალაქეს, ირაკლი ბებუას 2025 წლის 30 მარტს გაათავისუფლებენ – მედიასაშუალება „ეხო კავკაზას“ ინფორმაციით, ამის შესახებ აფხაზეთის ე.წ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელმა, რობერტ კიუტმა განაცხადა. ირაკლი ბებუას ვადამდე ადრე გათავისუფლების საკითხი არ განიხილება: ოკუპირებული აფხაზეთი როგორც რობერტ კიუტმა თქვა, „ირაკლი ბებუას ნაადრევად გაშვებას არავინ გეგმავს“. […]
„24 მარტის ვიდეო, ოპერაციიდან მეოთხე დღე“ – წერს დავით ოქროპილაშვილი.
მომღერალი სალომე კორკოტაშვილი (სასცენო სახელით სალიო) მეორე შვილს დედა გასულ წელს გახდა.
ინფორმაცია „ფორტუნას“ პროკურატურაში დაუდასტურეს.
მე-3 პრეზიდენტი, მიხეილ სააკაშვილი „ნაციონალური მოძრაობის“ ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომას სოციალურ ქსელში ეხმაურება.
40-ზე მეტი საგანმანათლებლო პროექტი 500 000-ზე მეტი ახალგაზრდისთვის.
12 წუთის ინტერვალში კი მეორე ძლიერი, 6.4 მაგნიტუდის სიმძლავრის მიწისძვრა მოხდა.
„რომელია ყველაზე მეტად გავრცელებული ღვიძლის და ნაღვლის ბუშტის პათოლოგიები, ახასიათებს თუ არა ღვიძლის პრობლემებს სიმპტომატიკა, ვინ არიან ციროზის, ღვიძლის ონკოლოგიური დაავადებების განვითარების რისკის ქვეშ, აღნიშნული პრობლემების დროს როგორია გამოსავალი და მკურნალობის მეთოდები“ – ამ და სხვა საინტერესო თემებზე ნატა ხარაშვილის გადაცემაში „სტუმრად ექიმთან“ ზოგადმა ქირურგმა, ტრანსპლანტოლოგმა, ონკოლოგმა, ევროპის ქირურგ ონკოლოგთა საზოგადოების წევრმა – ლევან გოგიჩაიშვილმა ისაუბრა.
მამუკა ყურაშვილის თქმით, პირდაპირ მოწოდებაზე, რომ მოქალაქეებს დაეტოვებინათ არეალი, ნებართვა არ ჰქონია.
სოციალურ ქსელში დაბადების დღიდან უამრავი ვიდეო ვრცელდება.
ის იყო ადამიანი, რომელიც მაკვალიანებდა, მიმართულებას მაძლევდა, ჩემი მამოტივირებელი იყო…
"რუსეთისთვის სანქციების მოხსნის ერთადერთი გზა არის რუსული საოკუპაციო ჯარების უკრაინის ტერიტორიიდან უპირობო გაყვანა".
ინფორმაციისთვის, მამუკა ყურაშვილი პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომის წევრებთან ერთად, 2008 წლის აგვისტოს ომის საკითხს განიხილავს.
„მე დღეს მოსული ვარ დაღუპულების გამო, პასუხისმგებლობა მაქვს დაღუპულებთან, ვიღაც ტვინმოღრეცილებისგან არ მოჰყვა სწორი შეფასება“
Google Street View საქართველოში ოფიციალურად იწყებს ოპერირებას.
პირველი ქორწინების საშუალო ასაკი ქალებისთვის შეადგენს 29.9 წელს, ხოლო მამაკაცებისთვის 32.2 წელს.
„ქართული ოცნების“ დეპუტატი, ნინო წილოსანი სოციალურ ქსელში, „MEGOBARI აქტისა“ და 31 მარტს გამართული, ამ რეზოლუზიის მხარდამჭერი აქციის შესახებ განცხადებას ავრცელებს.
პრიზი რომ გადმომცა, 16 წლის ვიყავი, როცა სკოლას დაამთავრებ, ჩვენთან მოდიო…
საქსტატის მონაცემებით, 2024 წელს, საქართველოში ცოცხლად დაბადებულთა რიცხოვნობამ 39 483 ბავშვი შეადგინა, მათ შორის 20 755 ბიჭი და 18 728 გოგოა. აღნიშნული მაჩვენებელი, წინა წელთან შედარებით შემცირებულია 1.8 პროცენტით.
საკომიტეტო მოსმენაზე საუბარი შეეხო საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართულებით განხორციელებულ აქტივობებსაც.
„ყველა კაცს ვუსურვებ, ქალის ალერსი და სითბო არ მოგვკლებოდეს. ქალის კეთილი, სასიხარულო ცრემლი, ქალის ხელი და ჩახუტება – ამაში გვეცხოვროს კაცებს“ – თქვა როლანდ ოქროპირიძემ.
„თბილისში 29-30 მარტს უნალექო ამინდი იქნება, ხოლო 31 მარტს მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექით.“
გიორგი აბრამიშვილის სახელობის გორის სამხედრო ჰოსპიტალში წვევამდელთა სამხედრო სამსახურში 6-თვიანი ვადით საკუთარი სურვილით დარეგისტრირებული წვევამდელების სამედიცინო შემოწმება აქტიურად მიმდინარეობს.
პროფესორი როგორც მიყვებოდა, იმდენად ბუნებრივად და ცხადად ხედავდა ამ ყველაფერს, რომ ფილმის გადაღება ეგონა.
„მე მინდოდა თეატრი, მე მინდოდა კარიერა, მინდოდა ჩემი სახელი და გვარი ცნობილი ყოფილიყო“ – ამბობს მსახიობი.
„დაბადების დღეს გილოცავ ჩემო არაჩვეულებრივო, ნიჭიერო და საყვარელო მეგობარო,“
შეიძლება, კეთილი რჩევაც მისცე, მკაცრიც იყო, მაგრამ ეს სიმკაცრეც ნორმაში უნდა ჯდებოდეს.
ეს გახლავთ ჯო და ჯილ ბაიდენების პირველი საჯარო გამოსვლა Barrymore Theatre-ის პრემიერაზე, მას შედეგ რაც მეუღლეებმა თეთრი სახლი დატოვეს
ჯგუფის შექმნის მიზანია კრიზისული ვითარებიდან გამოსავლის გამონახვა
გიორგი კიკონიშვილი მომღერალ ტატო გოდერძიშვილთან ერთად გადაცემა „დღის პოსტს“ ესტუმრა.
დანაშაული სასჯელის სახედ 5-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ცვლილება სამინისტროსა და სექტორის ერთობლივი, აქტიური მუშაობის შედეგად ამოქმედდა
„The China Food & Drinks Fair“ 1955 წლიდან ტარდება.
„აზრს აუცილებლად ვეკითხები, იმიტომ, რომ მისი გემოვნება ვიცი და ძალიან მაინტერესებს“ – ამბობს რუსუდან მუმლაძე.
„პირველ რიგში. მოვუსმენთ გენერალ მამუკა ყურაშვილს, რომლის მოსმენაც გუშინ ვერ მოხერხდა, რადგან სხვა პირების მოსმენა გაგვიგრძელდა.“
როლანდ ოქროპირიძე ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემას „სხვა რაკურსი“ სტუმრობდა.
სახლში ვზივარ ისიც იმის ხარჯზე, რომ ქუთაისში ბინა მაქვს გაქირავებული, ამით ვჭამ საჭმელს
როგორც ჩემი ქვეყნის პატრიოტი, ვცდილობ, საქართველო ძალიან კარგად წარმოვაჩინო.
ამის შესახებ მომღერალი ზურა მანჯავიძე სოციალურ ქსელში წერს და ტყუპი ძმების სანდრო და ლუკა მანჯავიძეების ფოტოებს აქვეყნებს.
პუტინმა აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპზეც ისაუბრა და განაცხადა, რომ მას გულწრფელად სურს უკრაინაში კონფლიქტის დასრულება.
მომღერალი ზურა ხაჩიძე გადაცემას „დღის პოსტი“ სტუმრობდა.
კომპოზიტორი ვაჟა დურგლიშვილი გადაცემას „დღის პოსტი“ სტუმრობდა, სადაც სხვადასხვა საინტერესო თემასთან დაკავშირებით ისაუბრა.
მსახიობი ნანუკა გულუა მეუღლეს კახა კაშიას დაბადების დღეს ულოცავს. იუბილესთან დაკავშირებით პოსტს ნანუკა სოციალურ ქსელში აქვეყნებს.