სამი ოპოზიციური პარტია ელენე ხოშტარიასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს
სახალხო დამცველი ელენე ხოშტარიას მიმართ სავარაუდო არასათანადო მოპყრობას სწავლობს
შსს: „ელენე ხოშტარიამ დაარღვია იზოლატორის შინაგანაწესი, იქცეოდა აგრესიულად, უარს აცხადებდა შემოწმებაზე – მას თან აღმოაჩნდა, სავარაუდოდ, კანონსაწინააღმდეგო ნივთიერება, რომელზეც დანიშნულია ექსპერტიზა“
„ორ პოლიციელს ვეჭირე, მეჭიდავებოდნენ და სრულად გამაშიშვლეს. ეს ძალადობრივი გაშიშვლების პრაქტიკა არის ადამიანის ღირსების შელახვისა და მათზე ფიზიკური ძალადობის უღირსი რუსული საძაგელი მეთოდი“ – ელენე ხოშტარია
2020 წლის 30 სექტემბერს, აფხაზეთის დე-ფაქტო ხელისუფლების მიერ ოკუპირებულ აფხაზეთში დაკავებულ საქართველოს მოქალაქეს, ირაკლი ბებუას 2025 წლის 30 მარტს გაათავისუფლებენ – მედიასაშუალება „ეხო კავკაზას“ ინფორმაციით, ამის შესახებ აფხაზეთის ე.წ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელმა, რობერტ კიუტმა განაცხადა. ირაკლი ბებუას ვადამდე ადრე გათავისუფლების საკითხი არ განიხილება: ოკუპირებული აფხაზეთი როგორც რობერტ კიუტმა თქვა, „ირაკლი ბებუას ნაადრევად გაშვებას არავინ გეგმავს“. […]
მომღერალი სალომე კორკოტაშვილი (სასცენო სახელით სალიო) მეორე შვილს დედა გასულ წელს გახდა.
„რომელია ყველაზე მეტად გავრცელებული ღვიძლის და ნაღვლის ბუშტის პათოლოგიები, ახასიათებს თუ არა ღვიძლის პრობლემებს სიმპტომატიკა, ვინ არიან ციროზის, ღვიძლის ონკოლოგიური დაავადებების განვითარების რისკის ქვეშ, აღნიშნული პრობლემების დროს როგორია გამოსავალი და მკურნალობის მეთოდები“ – ამ და სხვა საინტერესო თემებზე ნატა ხარაშვილის გადაცემაში „სტუმრად ექიმთან“  ზოგადმა ქირურგმა, ტრანსპლანტოლოგმა, ონკოლოგმა, ევროპის ქირურგ ონკოლოგთა საზოგადოების წევრმა – ლევან გოგიჩაიშვილმა ისაუბრა.
მამუკა ყურაშვილის თქმით, პირდაპირ მოწოდებაზე, რომ მოქალაქეებს დაეტოვებინათ არეალი, ნებართვა არ ჰქონია.
"რუსეთისთვის სანქციების მოხსნის ერთადერთი გზა არის რუსული საოკუპაციო ჯარების უკრაინის ტერიტორიიდან უპირობო გაყვანა".
Google Street View საქართველოში ოფიციალურად იწყებს ოპერირებას.
პირველი ქორწინების საშუალო ასაკი ქალებისთვის შეადგენს 29.9 წელს, ხოლო მამაკაცებისთვის 32.2 წელს.
„ქართული ოცნების“ დეპუტატი, ნინო წილოსანი სოციალურ ქსელში, „MEGOBARI აქტისა“ და 31 მარტს გამართული, ამ რეზოლუზიის მხარდამჭერი აქციის შესახებ განცხადებას ავრცელებს.
პრიზი რომ გადმომცა, 16 წლის ვიყავი, როცა სკოლას დაამთავრებ, ჩვენთან მოდიო…
საქსტატის მონაცემებით, 2024 წელს, საქართველოში ცოცხლად დაბადებულთა რიცხოვნობამ 39 483 ბავშვი შეადგინა, მათ შორის 20 755 ბიჭი და 18 728 გოგოა. აღნიშნული მაჩვენებელი, წინა წელთან შედარებით შემცირებულია 1.8 პროცენტით.
საკომიტეტო მოსმენაზე საუბარი შეეხო საერთაშორისო თანამშრომლობის მიმართულებით განხორციელებულ აქტივობებსაც.
„ყველა კაცს ვუსურვებ, ქალის ალერსი და სითბო არ მოგვკლებოდეს. ქალის კეთილი, სასიხარულო ცრემლი, ქალის ხელი და ჩახუტება – ამაში გვეცხოვროს კაცებს“ – თქვა როლანდ ოქროპირიძემ.
„თბილისში 29-30 მარტს უნალექო ამინდი იქნება, ხოლო 31 მარტს მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექით.“
გიორგი აბრამიშვილის სახელობის გორის სამხედრო ჰოსპიტალში წვევამდელთა სამხედრო სამსახურში 6-თვიანი ვადით საკუთარი სურვილით დარეგისტრირებული წვევამდელების სამედიცინო შემოწმება აქტიურად მიმდინარეობს.
შეიძლება, კეთილი რჩევაც მისცე, მკაცრიც იყო, მაგრამ ეს სიმკაცრეც ნორმაში უნდა ჯდებოდეს.
ეს გახლავთ ჯო და ჯილ ბაიდენების პირველი საჯარო გამოსვლა Barrymore Theatre-ის პრემიერაზე, მას შედეგ რაც მეუღლეებმა თეთრი სახლი დატოვეს
ცვლილება სამინისტროსა და სექტორის ერთობლივი, აქტიური მუშაობის შედეგად ამოქმედდა
„აზრს აუცილებლად ვეკითხები, იმიტომ, რომ მისი გემოვნება ვიცი და ძალიან მაინტერესებს“ – ამბობს რუსუდან მუმლაძე.
„პირველ რიგში. მოვუსმენთ გენერალ მამუკა ყურაშვილს, რომლის მოსმენაც გუშინ ვერ მოხერხდა, რადგან სხვა პირების მოსმენა გაგვიგრძელდა.“
ამის შესახებ მომღერალი ზურა მანჯავიძე სოციალურ ქსელში წერს და ტყუპი ძმების სანდრო და ლუკა მანჯავიძეების ფოტოებს აქვეყნებს.
პუტინმა აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპზეც ისაუბრა და განაცხადა, რომ მას გულწრფელად სურს უკრაინაში კონფლიქტის დასრულება.
კომპოზიტორი ვაჟა დურგლიშვილი გადაცემას „დღის პოსტი“ სტუმრობდა, სადაც სხვადასხვა საინტერესო თემასთან დაკავშირებით ისაუბრა.
მსახიობი ნანუკა გულუა მეუღლეს კახა კაშიას დაბადების დღეს ულოცავს. იუბილესთან დაკავშირებით პოსტს ნანუკა სოციალურ ქსელში აქვეყნებს.