Galt & Taggart-მა საქართველოს ეკონომიკური ზრდის პროგნოზი 5 პროცენტიდან 6.8 პროცენტამდე გაზარდა.
“მაუწყებლობის შესახებ“ კანონს ემატება მუხლი, რომლის მიხედვით, მაუწყებლის მიერ სოციალურ რეკლამის განთავსების სანაცვლოდ პირდაპირი ან არაპირდაპირი დაფინანსების მიღება დაუშვებელი იქნება.
„ეს ჩვეულებრივად მოგონილია და პოლიტიკური სპეკულაციაა. კიდევ ერთხელ ვიმეორებ, ეს ჩვეულებრივი პოლიტიკური სპეკულაციებია. ამდენი წელია ხელისუფლებაში ვართ, არასდროს არავის არავინ არ უწამებია“ – ამბობს კახა კალაძე.
პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარემ ნიკოლოზ სამხარაძემ რუმინულ მედიასთან ინტერვიუში საქართველოში რუსეთის ჰიბრიდულ ომთან დაკავშირებით დასმულ შეკითხვას უპასუხა.
როგორც კენჭისყრისას პარლამენტის თავმჯდომარემ შალვა პაპუაშვილმა განაცხადა, „ამერიკული სტანდარტისა და ზუსტი ასლის კანონი მიღებულია“.
„დღეს 43 წლის გავხდი. 26 აპრილს ბათუმში ჩემს ყველასთვის კარგად ნაცნობ ყირგიზ მეტოქეს ვხვდები და ვეცდები კიდევ ერთი გამარჯვება ვაჩუქო ჩემს ხალხს და ჩემს ქვეყანას“ – ვახტანგ ახობაძე
როლანდ ოქროპირიძის შვილი, გიორგი გადაცემა „პოსტ ალიონის“ სტუმარი იყო, რომლის ეთერშიც ლექსი წაიკითხა.
იღბლიანი დღეა კუროსთვის, თხის რქისა და თევზებისთვის. ნაკლებად გაუმართლებთ…
როლანდ ოქროპირიძემ შვილთან, გიორგისთან ერთად, გადაცემა „პოსტ ალიონში“ იმღერა.
„[ე.წ. კომისია] ისტორიის გარკვევას არ ემსახურება, ეს სადამსჯელო წარმონაქმნია“ – სალომე ზურაბიშვილი
როლანდ ოქროპირიძის შვილი, გიორგი გადაცემა „პოსტ ალიონის“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც მამასთან ურთიერთობის შესახებ საუბრობს და ბედნიერ მომენტებს იხსენებს.
თინა ბოკუჩავას განცხადებით, „ქართული ოცნების“ მიზანია, ხალხსა და ოპოზიციას შორის ხიდები ჩატყდეს.
შემთხვევა თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუშეტში მოხდა.
„ჩვენ მაშინდელ პოლიტიკოსებს ვეკითხებით, რატომ აქციეს რეზერვისტები საზარბაზნე ხორცად, რატომ არ იყო არავითარი გეგმა, რატომ აქციეს ჯარი ჯარისკაცები საზარბაზნე ხორცად.“
არსებული ცნობითვე, დაშავებულია 2 ადამიანი.
British Airways ლონდონი-თბილისი-ლონდონის მიმართულებით პირდაპირ რეგულარულ რეისებს კვირაში 4 სიხშირით შეასრულებს.