„საქართველოში პოლიტიკური ვითარება კვლავ დაძაბულია, მაგრამ არა იმ დონეზე, რაც ორი-სამი თვის წინ იყო“
და თუკი მე შევძელი ეს, თქვენც შეძლებთ…
მას დაბადების დღეს თავისი კაპელას მომღერლებთან ერთად ულოცავს დედა, მუსიკოსი ციცი ფალავანდიშვილი
საქართველოს ნაკრებისა და ესპანური საფეხბურთო კლუბ „ლევანტეს“ ფეხბურთელი გიორგი ქოჩორაშვილი ახალი სეზონიდან ლისაბონის „სპორტინგში“ ითამაშებს.
„ქვეყნის მაღალმთიან რაიონებში შესაძლებელია ზვავების ფორმირება“
რა ეცვა, ისიც მახსოვს. კიდევ ერთხელ მომეკვეთა მუხლი. იქ დაიწყო ჩემი სიყვარული, მისი არა
თბილისში მშენებლობის ნებართვების 23%-ი დიღომზე მოდის.
„დღეს იქნება ჩემი საქმის არსებითი განხილვა, არ ვიცი, სასამართლო კი ჰქვია ამ უმსგავსობას, მაგრამ არანაირი სამართალი არ არის.“
„ნუ გაჰყვებით გოგუცას თუ ბაბუცას, ლომჯარიას, ნანულას – ხომ გაფრთხილებდით“
500 Global in Eurasia-ს ფარგლებში, აღმოსავლეთ ევროპიდან, კავკასიიდან და ცენტრალური აზიიდან უკვე 80-ზე მეტმა სტარტაპმა გაიარა გადამზადების კურსი საქართველოში.
მსახიობის და ტელეწამყვანის ნანუკა გულუას მეუღლე, კახა კაშია რამდენიმე დღის წინ იუბილარი იყო. მხიარული დაბადების დღიდან უამრავი კადრი გავრცელდა. მილოცვებს შორის, განსაკუთრებული იყო თავად ნანუკას ემოციური მილოცვა. „არც მახსოვს უშენოდ რა იყო და არც მინდა მახსოვდეს… სამი წელია ყოველ დილას ვიღვიძებ შიშით, რომ დამესიზმრე“, – დაწერა ნანუკამ სოციალურ ქსელში. ტელეწამყვანმა თაკო კორინთელმა სოციალურ ქსელში მორიგი […]
ტექსასის სომელიეთა კონფერენცია (TEXSOM) 2005 წელს დაარსდა.
უანგარო სიყვარული მქონდა და ამან ძალიან გამალღო.
GEC Consulting-ს უკვე 200-მდე პროექტი აქვს განხორციელებული.
როლანდ ოქროპირიძესთან გადაცემაში შვილის, გიორგის სტუმრობას სოციალურ ქსელში ეხმიანება მოქალაქე ანა მიქაძე-ჩიკვაიძე და ეკატერინე ბაქრაძისა და გიორგის შესახებ სტატუსს აქვეყნებს.
ადგილზე მობილიზებული იყო პოლიცია და სასწრაფო სამედიცინო დახმარების ჯგუფი.
ფიქრობ, მოდი, ბოლომდე დავისვრები და ბოლოს, ამ დასვრის შემდეგ, შხაპი მელოდება და ჩამოვირეცხავ ტალახსო.
ჩემზე არ არის დამოკიდებული, იქ რა გადაწყდება, თუმცა ჩემი ქვეყნისა და ემიგრანტების გვერდით დგომის იმედი მაქვს.
დღეს მე მაქვს ყველაფერი, რაზეც შეიძლება იოცნებოს ნებისმიერმა ქალმა.
უწყების ცნობით, დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
„ვიცი, რომ ძალიან რთული დროა ბევრი ადამიანისთვის, მაგრამ თქვენმა დახმარებამ შესაძლოა მისცეს ჩემს ძმას ბრძოლის შანსი, რომელსაც იგი იმსახურებს“
მსახიობ როლანდ ოქროპირიძის შვილთან ერთად გამოჩენამ გადაცემაში „პოსტ ალიონი“ სოციალურ ქსელში არაერთი დადებითი გამოხმაურება გამოიწვია.
ქველმოქმედი აკა სინჯიკაშვილი სოციალურ ქსელში მორიგი სიკეთის შესახებ გვიყვება.
პოლიციამ აქციიდან მომავალი თსუ-ის ლექტორი გიორგი წოწკოლაური და სანდრო ლიპარტელიანი დააკავა.
„დღეს 43 წლის გავხდი. 26 აპრილს ბათუმში ჩემს ყველასთვის კარგად ნაცნობ ყირგიზ მეტოქეს ვხვდები და ვეცდები კიდევ ერთი გამარჯვება ვაჩუქო ჩემს ხალხს და ჩემს ქვეყანას“ – ვახტანგ ახობაძე
როლანდ ოქროპირიძის შვილი, გიორგი გადაცემა „პოსტ ალიონის“ სტუმარი იყო, რომლის ეთერშიც ლექსი წაიკითხა.
იღბლიანი დღეა კუროსთვის, თხის რქისა და თევზებისთვის. ნაკლებად გაუმართლებთ…
შსს მოუწოდებს აქციის მონაწილეებს, პროტესტი გამოხატონ კანონით დადგენილ ფარგლებში.
როლანდ ოქროპირიძემ შვილთან, გიორგისთან ერთად, გადაცემა „პოსტ ალიონში“ იმღერა.
„[ე.წ. კომისია] ისტორიის გარკვევას არ ემსახურება, ეს სადამსჯელო წარმონაქმნია“ – სალომე ზურაბიშვილი
როლანდ ოქროპირიძის შვილი, გიორგი გადაცემა „პოსტ ალიონის“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც მამასთან ურთიერთობის შესახებ საუბრობს და ბედნიერ მომენტებს იხსენებს.
„არ შეიძლება სერიოზულად უპასუხო კითხვას ჩავა თუ არა ყაველაშვილი 9 მაისს მოსკოვში“
„დაინიშნოს ახალი სამართლიანი არჩევნები და გათავისუფლდნენ სინდისის პატიმრები“
თინა ბოკუჩავას განცხადებით, „ქართული ოცნების“ მიზანია, ხალხსა და ოპოზიციას შორის ხიდები ჩატყდეს.
მდინარაძის თქმით, საქართველომ დამოუკიდებლობის იმ ხარისხს მიაღწია, რომელიც არასდროს ჰქონია.
შემთხვევა თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბუშეტში მოხდა.
ნეკა დოროყაშვილი სოციალურ ქსელში მიმართვას ავრცელებს და საზოგადოებას რჩევით მიმართავს.
ნანუკა გულუა სოციალურ ქსელში თათული ედიშერაშვილს მიმართავს და სოლიდარობას უცხადებს.
მიხეილ სააკაშვილმა ყოფილ დეპუტატ ემზარ კვიციანზე ისაუბრა
„უღრმესი მადლობა ყველას გვერდზე დგომისთვის“ – წერს ელენე ბერიძე სოციალურ ქსელში.
გიორგის დედა პოეტია. ლექსებთან და წერასთან დაკავშირებით ოჯახში ასეთი ამბავია, ახლოს არიან…
„შეგვიძლია კიდევ ერთი ადამიანი მოვაშოროთ ქუჩას“ – წერს აკა სინჯიკაშვილი.
მას ჟორჟმა სიცივის გამო საკუთარი ზედა მოახურა.
„ჩვენ მაშინდელ პოლიტიკოსებს ვეკითხებით, რატომ აქციეს რეზერვისტები საზარბაზნე ხორცად, რატომ არ იყო არავითარი გეგმა, რატომ აქციეს ჯარი ჯარისკაცები საზარბაზნე ხორცად.“
ტელევიზიიდან წამოვედი და მიზეზი ის იყო, რაც ყველამ იცის – ეს იყო შეუთავსებლობა.
ხაჭაპურის ინდექსი წლიურ ჭრილში 8.3%-ით გაიზარდა.
ოდოშკა მელანომას ებრძვის და მკურნალობისთვის დიდი რაოდენობით ფინანსები სჭირდება, რისი საშუალება ოჯახს არ აქვს.
British Airways ლონდონი-თბილისი-ლონდონის მიმართულებით პირდაპირ რეგულარულ რეისებს კვირაში 4 სიხშირით შეასრულებს.
ოჯახი საზოგადოებას დახმარებას სთხოვს.
ამის შესახებ ინფორმაცია სოციალურ ქსელში ვრცელდება.
მომღერალი გიორგი უშიკიშვილი იუბილარია.