„6 მილიარდი აქვს იმ კაცს და 10 დეპუტატი როგორ ვერ მოისყიდეთ“ – რომან გოცირიძე „ქართული ოცნების“ უმრავლესობას
Untitled design (53)
„ერთი 10 კაცი როგორ ვერ მოისყიდეთ?“ – ასე მიმართა ოპოზიციონერმა დეპუტატმა რომან გოცირიძემ „ქართული ოცნების“ უმრავლესობას სხდომაზე, რომელზეც პრეზიდენტის იმპიჩმენტი განიხილება.
დღეს „ქართულმა ოცნებამ“ განიცადა სრული პოლიტიკური,მორალური და სამართლებრივი ფიასკო.
სამართლებრივი იმიტომ, რომ ამ პარლამენტში ვერ შედგება პრეზიდენტის იმპიჩმენტი.
თქვენ კენჭისყრის დროს ვერ მიიღებთ 100 ხმას. მიუხედავად იმისა, რომ მიუხედავად იმისა, რომ თქვენი მთავარი მიზანი იყო პრეზიდენტის გადაყენება და შემდგომ იმ დესტრუქციული პროცესების განვითარება, რაც ამას მოჰყვებოდა.
ერთადერთი, სადაც თქვენ გაიმარჯვეთ, ეს არის მორჩილი საკონსტიტუციო სასამართლო, შევარდნაძის დროინდელი კორუმპირებული პირებით და „ქართული ოცნების“ პოლიტიკოსებით. მთავარი გადაწყვეტილება ამ დარბაზში მიიღება.
იყო დიდი ხმაური, რომ დეპუტატები იყვნენ მოსყიდული.
მართლა, 6 მილიარდი აქვს იმ კაცს და 10 დეპუტატი როგორ ვერ მოისყიდეთ ან როგორ ვერ დააშანტაჟეთ?
იმიტომ ვერ მოისყიდეთ, რომ საქართველოს ჰყავს ჯანსაღი ოპოზიცია, პარლამენტში ვერ მოიძებნა 10 გამყიდველი… დღეს ოპოზიციას შეუძლია იამაყოს, რომ თქვენ ჩაგაგდოთ ასეთ მძიმე მდგომარეობაში…“ – აღნიშნა დეპუტატმა.
გოცირიძის თქმით,  მიუხედავად არაერთი შეცდომისა, სალომე ზურაბიშვილი „ქართულ ოცნებასთან“ არის მართალი. ის დგას ევროპის გზაზე და საქართველოს ინტერესებს იცავს…
„ქალბატონო სალომე ხვალ აიღეთ ბილეთი და წადით, იარეთ, იარეთ, „ქართული ოცნების“ და მტრის ჯინაზე,“ – დაამატა მან.
ასევე იხილეთ:
„მთავრობას არ შეუთანხმა უცხოეთში წასვლაო..“ საყიდლებზე ხომ არ წავიდა? სალომე ზურაბიშვილს მეც ზღვარგადასულად ვაკრიტიკებდი.. ამის გამო ბოდიშიც მომიხდია..“ – ალეკო ელისაშვილი
„თურმე გეწყინათ, რომ პატარა კაცები გიწოდეთ, დაელოდეთ, როგორ შეგამკობენ თქვენი შვილები“ – სალომე ზურაბიშვილი
პრეზიდენტი „ოცნებას“: „დღეს ჩემი ბედი კი არა, თქვენი ბედი წყდება.. დღევანდელი დღით არაფერი დამაკლდება, არც ხალხის ნდობა, არც სიყვარული“
„ზურაბიშვილი დარჩება არა საქართველოს პრეზიდენტად, არამედ ექსკლუზიურად „ნაცმოძრაობის“ პრეზიდენტად.. მან შეიწყალა კრიმინალები“ – ირაკლი კობახიძე
ხვიჩია: „მოვისმინეთ რიტორიკა: „აგირჩიეთ პრეზიდენტი, რომელიც არავის უნდოდა“, „ბილბორდებში ჩაგენაცვლეთ“ – რატომ გააკეთეთ ეს, რას ერჩოდით ქართველ ხალხს?“
ირაკლი კობახიძე აქუბარდიას: „უზრდელობა არ გეპატიება.. მით უმეტეს „ნაციონალს“ – გაჩუმდი თეონა!