დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე ირაკლი ოქრუაშვილის გამოუცხადებლობის გამო, პროკურატურამ გამოძიება დაიწყო
„ნაციონალური მოძრაობის” საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომაზე, გამოკითხვაზე თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, ირაკლი ოქრუაშვილის არგამოცხადების ფაქტზე, პროკურატურამ გამოძიება დაიწყო – ინფორმაცია „ფორტუნას“ პროკურატურაში დაუდასტურეს.
ცნობისათვის, 27 მარტს, კომისიამ სხდომაზე გამოუცხადებლობის გამო, ირაკლი ოქრუაშვილის საქმე პროკურატურას გადასცა.
„სახეზეა კომისიის მოთხოვნის შეუსრულებლობა, შესაბამისად, შემოგთავაზებთ, რომ კენჭისყრაზე დავაყენოთ საკითხი იმის თაობაზე, რომ ეს შემთხვევაც გადაეგზავნოს საქართველოს პროკურატურას. თუ ყველა მომხრე იქნება, დღესვე გაიგზავნება – საღამოს“, – განაცხადა კომისიის თავმჯდომარემ, თეა წულუკიანმა.
მამუკა მდინარაძე: აშკარად გამოიკვეთა, რა მასშტაბის საშიშროების წინაშე შეიძლება აღმოვჩნდეთ, თუ საქართველოს ინტერესების საწინააღმდეგოდ მოქმედი, გარედან მართული და ყველანაირ დანაშაულზე წამსვლელი ე.წ პოლიტიკური პარტიები და პოლიტიკოსები კვლავ იქნებიან უფლებამოსილნი იწოდებოდნენ პოლიტიკოსებად და პოლიტიკურ პარტიებად