ბიზნესი საქართველოს უმსხვილესი საექსპორტო პარტნიორი ამჟამად ყირგიზეთი, საიმპორტო პარტნიორი კი აშშ-ია 19 მარტი, 2025 2025 წლის იანვარ-თებერვალში საქართველოში საქონლით საგარეო სავაჭრო ბრუნვამ 3.567 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა.
ბიზნესი საქართველოდან ალკოჰოლიანი და უალკოჰოლო სასმელების ექსპორტი მზარდია 17 მარტი, 2025 2024 წელს საქართველოდან ექსპორტირებული ალკოჰოლიანი და უალკოჰოლო სასმელების ექსპორტის ღირებულებამ 876 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა.
ბიზნესი ქართული კარტოფილის ძირითადი საექსპორტო ბაზრები რუსეთი, აზერბაიჯანი და სომხეთია 6 მარტი, 2025 მიმდინარე წელს საქართველოდან 27.5 ათასი ტონა კარტოფილის ექსპორტი განხორციელდა.
ბიზნესი საქართველოდან ვაშლი ძირითადად რუსეთში იყიდება 27 იანვარი, 2025 საქართველოდან უცხოეთში ექსპორტირებული ვაშლის რაოდენობა და ღირებულება 6-ჯერ გაიზარდა.
ბიზნესი საქართველოდან ექსპორტირებული თხილის ღირებულება 37%-ით გაიზარდა 27 იანვარი, 2025 თხილის საშუალო საექსპორტო ფასმა 1 კგ-ზე 6.01 დოლარი შეადგინა.