საზოგადოება ჯანდაცვის სამინისტროსა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა 9 აგვისტო, 2024 დოკუმენტში, მხარეთა თანამშრომლობის პრიორიტეტული მიმართულებებია განსაზღვრული.
საზოგადოება „ასეთი რამის გაფიქრება, როგორ შეიძლება? ოფიციალური წერილიც კი არ შემოსულა პრეზიდენტის ადმინისტრაციიდან“ – რატომ არ მონაწილეობდნენ „ჩვენი ხმა ევროპას“ კამპანიაში თსუ-ს სტუდენტები – რექტორის პასუხი ზურაბიშვილის განცხადებაზე 30 ნოემბერი, 2023 „ჩვენ უნდა მივეჩვიოთ იმას, რომ პოლიტიკა არის პოლიტიკა და საქართველოს სახელმწიფო ინტერესები არის სხვა რამ, რაც ყველგან, ყველა სივრცეში უნდა იყოს თავისუფალი.“
საზოგადოება თსუ-ს ახალი რექტორი ჰყავს – აკადემიურმა საბჭომ ჯაბა სამუშია 4 წლით აირჩია სალომე სარიშვილი 27 დეკემბერი, 2022 არჩევნებში ერთადერთი კანდიდატი მონაწილეობდა და ის მოქმედი რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ჯაბა სამუშია იყო.
საზოგადოება უნივერსიტეტში იმ სიმძიმის პრობლემები თუ დავინახე, რომელსაც მე ფიზიკურად ვერ ავწევ და ვერ შევეჭიდები, არ ვაპირებ, მომავალში კენჭი ვიყარო: ჯაბა სამუშია 23 ოქტომბერი, 2022 ამის შესახებ თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ჯაბა სამუშიამ ერთ-ერთი ტელეკომპანიის ეთერში განაცხადა.
საზოგადოება თსუ-ს რექტორის მოვალეობის შემსრულებლის თანამდებობაზე ჯაბა სამუშია აირჩიეს ნინო გოგილაშვილი 20 ოქტომბერი, 2022 ის აკადემიურმა საბჭომ ფარული კენჭისყრით, სიითი შემადგენლობის უმრავლესობით, 6 თვის ვადით აირჩია.