საზოგადოება 15 თებერვალს, ბავშვთა ონკოლოგიური დაავადებების დღეს, მიხეილ სარჯველაძე იაშვილის კლინიკაში იმყოფებოდა 15 თებერვალი, 2026 მიხეილ სარჯველაძემ ონკოლოგიური დიაგნოზის მქონე პაციენტები მოინახულა
საზოგადოება „ფსიქოტროპული მედიკამენტების არამართლზომიერად და ჭარბი ოდენობით გამოწერის გამო, 10 მედიკოსს პროფესიული პასუხისმგებლობა დაეკისრა“ – ჯანდაცვის სამინისტრო 6 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ ინფორმაციას ჯანდაცვის სამინისტრო ავრცელებს.
საზოგადოება „ჯანდაცვის სამინისტრო საქართველოში ბავშვთა ჰემატო-ონკოლოგიური სერვისების გაუმჯობესების მიზნით მუშაობას აგრძელებს“ – ჯანდაცვის სამინისტრო 5 თებერვალი, 2026 ამის შესახებ ნათქვამია განცხადებაში, რომელსაც უწყება ავრცელებს.
პოლიტიკა მიხეილ სარჯველაძე: არსად მინახავს, რამდენიმე კონკურენტი ფარმაცევტული ქსელი გვერდიგვერდ ხსნიდეს აფთიაქს, ჩვენთან ეს უცნაურობა არის, რაც გარკვეულ ტვირთს აჩენს ბიზნესზე და აისახება ფასში 5 თებერვალი, 2026 ჯანდაცვის მინისტრის თქმით, აღნიშნულის რეგულირება უნდა მოხდეს სინქრონულად, ბიზნესის ტვირთის გათვალისწინებით.
საზოგადოება დაავადებათა კონტროლის ცენტრში კიბოს მსოფლიო დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება გაიმართა – ჯანდაცვის სამინისტრო 4 თებერვალი, 2026 ღონისძიებაზე ყურადღება გამახვილდა იმ ცვლილებებზეც, რომლებიც ბოლო პერიოდში განხორციელდა ონკოლოგიური დიაგნოზის მქონე პაციენტებისთვის სერვისებზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესების მიმართულებით