ბიზნესნიუსი კლინიკაში „ოფთალმიჯი“ Alcon-ის წარმოების უმაღლესი კლასის ბროლით, საყოველთაო დაზღვევის ფარგლებში, კატარაქტის ოპერაცია უფასოდ ტარდება 24 მარტი, 2025 როცა საქმე კატარაქტას ეხება, ოპერაცია რაც მალე გაკეთდება, მით უკეთესი.
ბიზნესი განსაკუთრებული სიახლე ოფთალმოლოგიაში – „ოფთალმიჯში“ გლაუკომის სამკურნალოდ მიკროიმპულსური ლაზერი დამონტაჟდა მარი მელიქიშვილი 23 თებერვალი, 2022 ლაზერის მეშვეობით პირველად ხდება თვალშიდა წნევის რეგულირება, სითხის პროდუქციის შემცირების ხარჯზე
ბიზნესი „ოფთალმიჯმა“ ახტალის პარკში განახლებული მობილური კლინიკა გახსნა მარი მელიქიშვილი 26 აპრილი, 2021 მოძრავი საოპერაციო-სადიაგნოსტიკო ბლოკი შეიქმნა 2000 წელს და დღესდღეობით, ერთადერთია ქვეყანაში
ბიზნესი „ოფთალმიჯი“ ბავშვების მხედველობის უფასო გამოკვლევებს ჩაატარებს მარი მელიქიშვილი 30 ნოემბერი, 2020 კლინიკა აგრძელებს მოსახლეობის მხედველობაზე ზრუნვას
ბიზნესი ახალი ერა მსოფლიოს ოფთალმოლოგიაში კლინიკა „ოფთალმიჯიდან“ დაიწყო 14 იანვარი, 2020 "ოფთალმიჯი“ 2020 წლიდან ციფრულ ტექნოლოგიებზე გადადის