პოლიტიკა შალვა პაპუაშვილი: „პირდაპირ ჩართული იყო პაველ ჰერჩინსკი წინასაარჩევნო კამპანიაში, გაიხსენეთ მისი გამოსვლები, მისი აქცენტები – ხან თხრობით გველაპარაკებოდა, ხან ლექსებით… ვინმე კლასის დამრიგებლად არის ახლა დანიშნული, რომ ყოველ დღე ჩაგვერიოს? 13 მარტი, 2025 პარლამენტის თავმჯდომარემ ელჩებს მოუწოდა, საკუთარ დიპლომატიურ ჩარჩოებს დაუბრუნდნენ.
პოლიტიკა პაველ ჰერჩინსკი: „ჩემი, როგორც ელჩის მოვალეობა ევროკავშირის პოზიციის წარმოდგენაა და ამას მომავალშიც გავაგრძელებ – ვისურვებდი, შემექო ხელისუფლება რეფორმებისთვის, მაგრამ საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობები უმდაბლეს ნიშნულზეა“ სალომე სარიშვილი 28 თებერვალი, 2025 მისივე თქმით, მისი, როგორც ევროკავშირის ელჩის როლია, საზოგადოებას გააცნოს, რა მდგომარეობაშია საქართველო-ევროკავშირის ურთიერთობა.
პოლიტიკა მამუკა მდინარაძე: „ვნახეთ „ენეჯეო“ სექტორის თუ აგენტურის სხვა წარმომადგენლების აღშფოთება, „აი რა გააკეთეს, როგორ შეუწყვიტეს ახალგაზრდებს დაფინანსება – ეს ცალსახა მოკლემეტრაჟიანი, მოკლეფეხებიანი ტყუილია“ 27 თებერვალი, 2025 როგორც მდინარაძემ აღნიშნა, „ეს იყო სპეკულაცია და ტყუილი“.
პოლიტიკა „ევროკავშირი ვერ შეეგუება ძალადობას, დაუსჯელობასა და დაშინებას“ – პაველ ჰერჩინსკი 24 თებერვალი, 2025 ამის შესახებ საქართველოში ევროკავშირის ელჩმა, პაველ ჰერჩინსკიმ განაცხადა.
საზოგადოება პაველ ჰერჩინსკი: დღეს არის მცდელობა, გააჩუმონ საპირისპირო აზრის გამომხატველი ხმა და ამავდროულად, დაუსჯელი დარჩეს ის, ვინც ჟურნალისტებზე ძალადობს, ეს მიუღებელია – ვაგრძელებთ მოწოდებას, რომ მზია ამაღლობელი დაუყოვნებლივ იქნას გათავისუფლებული 17 თებერვალი, 2025 „დღეს მზია ჟურნალისტური სიმამაცისა და სამართლიანობისთვის შეუპოვარი ბრძოლის სიმბოლოა“