საზოგადოება „ამ ეტაპზე საქართველოს მოქალაქეების დაკავებასთან დაკავშირებით სამინისტროში ცნობა არ შემოსულა“ – საგარეო უწყება აშშ-ს მიერ დაკავებულ ტანკერზე საქართველოს მოქალაქეების ყოფნის შესახებ ინფორმაციაზე 8 იანვარი, 2026 ამის შესახებ ინფორმაციას საგარეო საქმეთა სამინისტრო ავრცელებს.
საზოგადოება საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტო აშშ-ს მიერ დაკავებულ ტანკერზე: „ვახორციელებთ ფაქტობრივი გარემოებების დაზუსტებას, მათ შორის, გემის დამსაქმებელი კომპანიის იდენტიფიცირებას და ეკიპაჟის ქართველი წევრების შესახებ ინფორმაციის მოძიებას“ 8 იანვარი, 2026 რუსული მედიის მიერ გავრცელებული ინფორმაციით, აშშ-ის მიერ დაკავებული რუსეთის დროშის ქვეშ მცურავი ნავთობტანკერის ეკიპაჟის 6 წევრი, მათ შორის კაპიტანი, საქართველოს მოქალაქეა.
მსოფლიო რუსული მედია: აშშ-ის მიერ დაკავებული რუსეთის დროშის ქვეშ მცურავი ნავთობტანკერის ეკიპაჟის 6 წევრი, მათ შორის კაპიტანი, საქართველოს მოქალაქეა 8 იანვარი, 2026 აშშ-მა ვენესუელასთან დაკავშირებული რუსეთის დროშის ქვეშ მცურავი ნავთობტანკერი ატლანტის ოკეანეში გუშინ დააკავა.