პოლიტიკა „ზურაბიშვილმა გვისაყვედურა, ზელენსკი გმირია, წითელ ხალიჩაზეა, თქვენ რას აკეთებთო, ომი დაიწყო და მისი მდგომარეობის შურდა, მზად იყო, გადაეყოლებინა ქვეყანა, რომ ტაში დაემსახურებინა“ – შალვა პაპუაშვილი 29 მარტი, 2025 პაპუაშვილის შეფასებით, ზურაბიშვილისთვის საზომია არა საქართველო და მისი ინტერესები, არამედ გლობალური იდეებია.
პოლიტიკა „საპარლამენტო უმრავლესობა მივმართავთ საკონსტიტუციო სასამართლოს, უკვე, ჩანს, რომ საკმარისი საფუძველი იქნება, მოხდეს „ნაცმოძრაობის“ და მისი მოღალატეობრივი სქემის მოშლა“ – შალვა პაპუაშვილი 29 მარტი, 2025 ამის შესახებ განცხადება შალვა პაპუაშვილმა პირველი არხის გადაცემაში „აქტუალური თემა“ გააკეთა.
პოლიტიკა შალვა პაპუაშვილი: რატომ არ სცემენ პასუხს, ვისი ფულით დადიან საზღვარგარეთ? სალომე ზურაბიშვილთან დაკავშირებით ზუსტად ვიცით, რომ მაკკეინის ინსტიტუტის დაქირავებული ადამიანია 29 მარტი, 2025 „საზღვარგარეთ რომ დადიან, დღეს ტელევიზორში ვხედავდი „გირჩი“-დან მომავალ ჯაფარიძეს და ელენე ხოშტარიას, რომ იყვნენ ბალტიის ქვეყნებში და სკანდინავიაში. “
საზოგადოება „თუკი საქართველოში მოლოტოვის კოქტეილის რომანტიზების კამპანიას ევროკავშირის ბიუჯეტიდან დაფინანსებული ენჯეო, „სირცხვილია“ აწარმოებს, რა გამოდის, რა ფინანსდება ევროკავშირის ფულით?“ – შალვა პაპუაშვილი მარიამ ხულიაშვილი 24 მარტი, 2025 „თუკი საქართველოში მოლოტოვის კოქტეილის რომანტიზების კამპანიას ევროკავშირის ბიუჯეტიდან დაფინანსებული ენჯეო, "სირცხვილია" აწარმოებს, რა გამოდის, რა ფინანსდება ევროკავშირის ფულით?“ - შალვა პაპუაშვილი
პოლიტიკა პაპუაშვილი: „ზურაბიშვილი საკუთარი ქვეყნის მოქალაქეებს რომ ამ ტერმინოლოგიით მიმართავს, ესეც აჩვენებს, რომ მისთვის მშობლიური ენა არ იცის და არ იცის, სად რა ტერმინი და სიტყვა გამოიყენოს“ სალომე სარიშვილი 24 მარტი, 2025 „ეს ზოგადად ახასიათებს ხოლმე ადამიანებს, რომლებიც უცხო ენაზე საუბრობენ, იმ ენაში დამკვიდრებული ტერმინების სიმძაფრეში ვერ ერკვევიან ხოლმე.“