„რუსთავი 2“-ის გენერალური დირექტორი ნიკა გვარამია მთავარი პროკურატურის მიერ გამოქვეყნებულ აუდიოჩანაწერს სამარცხვინოს უწოდებს. როგორც გვარამიამ ტელეკომპანიაში გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადა, 15 ოქტომბერს დაანონსდა „რუსთავი 2“-ის ეთერით, რომ იგეგმებოდა იმ ჩანაწერის გამოქვეყნება, რომელიც დღეს მთავარმა პროკურატურამ გაავრცელა. გვარამიას თქმით, საგამოძიებო უწყების მიერ გავრცელებული აუდიოჩანაწერი დადგმულია.
„მინდა გამოვეხმაურო პროკურატურის მიერ დღეს გავრცელებულ სამარცხვინო ინფორმაციას, რომლითაც არამხოლოდ დასცინეს მთელ ქართველ ერს, გამოგვიცხადეს, რომ ჩვენი გონებრივი რესურსები არც თუ ისე სარწმუნოდ და მნიშვნელოვნად მიაჩნიათ, არამედ საქმის გაყალბების, სისტემური დანაშაულის დაფარვის საქმეში ჩაერთო მთელი სახელმწიფო აპარატი და ჩვენ მივიღეთ კიდევ ერთი სისტემური დანაშაული. პირველი, გუშინვე, ჩვენ დავაანონსეთ, ჩემი სტატუსით დაანონსდა და ასევე „კურიერშიც“ გავიდა ინფორმაცია იმის თაობაზე, რომ აღნიშნული ჩანაწერი მზადდებოდა გლდანის ციხეში და ამ ნამდვილად დადგმული ჩანაწერის შინაარსის აბსოლუტური სიზუსტით ვიწინასწარმეტყველეთ. მართლაც, დღეს გამოქვეყნებული ჩანაწერი ადასტურებს იმას, რომ ჩანაწერი დადგმულია და საქართველოს პროკურატურა კიდევ ერთხელ გაეხვა უმძიმეს სკანდალში და დანაშაულში, მთელ სახელმწიფო სისტემასთან ერთად“, – განაცხადა ნიკა გვარამიამ.