„რუსეთის, ირანისა და ჩინეთის გარეშე სტაბილური, აყვავებული და დამოუკიდებელი სამხრეთ კავკასია საჭიროებს თავისუფალ და სამართლიან არჩევნებს საქართველოში და სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო შეთანხმების ბოლომდე მიყვანას“ – ჯო უილსონი
ჯო უილსონი
„რუსეთის, ირანისა და ჩინეთის გარეშე აყვავებული სამხრეთ კავკასია საჭიროებს თავისუფალ და სამართლიან არჩევნებს საქართველოში და სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო შეთანხმების ბოლომდე მიყვანას“, – ამის შესახებ აშშ-ის ჰელსინკის კომისიის თანათავმჯდომარე, კონგრესმენი ჯო უილსონი (რესპუბლიკური პარტია) X-ის საკუთარ გვერდზე წერს.
„რუსეთის, ირანისა და ჩინეთის გარეშე სტაბილური, აყვავებული და დამოუკიდებელი სამხრეთ კავკასია არის მომავალი. [ეს] საჭიროებს თავისუფალ და სამართლიან არჩევნებს საქართველოში და სომხეთ-აზერბაიჯანის სამშვიდობო შეთანხმების ბოლომდე მიყვანას. ორმხრივი სარგებელი!“ – წერს უილსონი.