“შევძელით და დავადასტურეთ, ხელისუფლების მიერ ჩადენილი უკანონობები – სპეციალურ საგამოძიებო სამსახურს გადავცემთ ანაბეჭდებსაც და ამით დამთავრდება ეს ყველაფერი საქართველოში, შევხვდებით სტრასბურგში груსებო” – სოსო გოგაშვილი
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის ყოფილი მოადგილე სოსო გოგაშვილი აცხადებს, რომ ბრძოლას სტრასბურგში გააგრძელებს. ამის შესახებ მან სოციალურ ქსელში გავრცელებულ განცხადებაში აღნიშნა.
გოგაშვილი კიდევ ერთხელ გამოეხმაურა მისი მესამე ადვოკატის დიმიტრი მჭედლიშვილის საკითხს და აღნიშნა, რომ ნომერი მას შინაგან საქმეთა მინისტრის, ვახტანგ გომელაურის დავალებით გადასცეს.
გოგაშვილის მტკიცებით, დიმიტრი მჭედლიშვილი „პროკურატურის აგენტია“ და მან უთხრა, მისგან რა ჩვენებას ითხოვდნენ.
სუს-ის უფროსის ყოფილი მოადგილის განცხადებით, დიმიტრი მჭედლიშვილის საქმით ადვოკატთა ასოციაცია და სპეციალური საგამოძიებო სამსახური უნდა დაინტერესდნენ.
„306-ე საკნის კედელზე ტელეფონის ნომერი, საქართველოში ყველაზე „პროფესიონალი ადვოკატის“ – მჭედლიშვილის ნომერი გამოისახა და სასწაულებრივმა ძალამ ჩამძახა – „ზუსტად ეს აიყვანე ადვოკატად“. ძალიან უსუსურები და სასაცილოები ხართ.
ჩემი ორივე ადვოკატი არის ჩემი უახლოესი მეგობრების რეკომენდაციით ჩართული ჩემს საქმეში, რომელთაც სრულიად ვენდობი.
ვინ გაუწია რეკომენდაცია მჭედლიშვილს ჩემთან? ვინ დამაკავშირა ის? ვიმეორებ: მისი ტელეფონის ნომერი გომელაურის დავალებით გადმომცეს. მჭედლიშვილის თქმით, იგი გომელაურს არ იცნობს, თუმცა ეს არაფერს ნიშნავს. მჭედლიშვილი არის პროკურატურის ფეხი, რომელმაც ხელისუფლებისგან (პროკურატურა) გადმომცა, რა სახის ჩვენებას ითხოვდნენ ჩემგან, ჩემს წინააღმდეგ შეკერილი საქმის ჩაფარცხვის, ჩემი ოჯახის ხელშეუხებლობისა და ჩემი თავისუფლების სანაცვლოდ. საზოგადოებამ უნდა იცოდეს, რომ პროკურატურას ჰყავს აგენტ-ადვოკატები, ვისი საშუალებითაც მსგავს კომუნიკაციას (ეს პროკურატურის არაოფიციალური შემოსავლის წყაროცაა, ამაზე შემდეგში) ახორციელებენ. დიახ, მჭედლიშვილი არის პროკურატურის აგენტი და ადვოკატთა ასოციაციამ უნდა იმსჯელოს ამის შესახებ, ასევე უნდა დაინტერესდეს სპეციალური საგამოძიებო სამსახურიც, რომელსაც ჩემი აზრით, „ოცნება“ ჩანასახშივე ანადგურებს.
მე და ჩემმა ოჯახმა ადვოკატებთან ერთად შევძელით და ხელისუფლების მიერ ჩადენილი უკანონობები (16 ივლისის ღამესა და 18 ივლისიდან 9 აგვისტოს ჩათვლით) დავადასტურეთ. ახლა, სპეციალურ საგამოძიებო სამსახურს ანაბეჭდებსაც გადავცემთ და ამით დამთავრდება ეს ყველაფერი საქართველოში. შევხვდებით სტრასბურგში груსებო,“ – წერს გოგაშვილი.