2020 წელს გარდაცვლილი 23 წლის პროგრამისტის, თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახმა საქმის გამოძიების განახლების მოთხოვნით გენერალურ პროკურატურას მიმართა – აღნიშნულის შესახებ თამარ ბაჩალიაშვილის დედამ, თეონა თამაზაშვილმა „ფორმულას“ ეთერში განაცხადა.
როგორც თამარ ბაჩალიაშვილის დედამ აღნიშნა, ოჯახი ითხოვს, რომ ყველა ჩანაწერი გასაჯაროვდეს და დამტკიცდეს, რაც სინამდვილეში მოხდა.
„საჩივარი შევიტანეთ, როგორც მოგეხსენებათ, შოთაძემ [იმ დროს გენერალურმა პროკურორმა] ყველაფერი გააყალბა, ჩაფარცხა და ყველაფერი გააკეთა იმისთვის, რომ საქმე არ გახსნილიყო. ვითხოვთ, რომ გასაჯაროვდეს ყველა ის ჩანაწერი და ამით დამტკიცდეს, რაც სინამდვილეში მოხდა.
სულ ვამბობდი – მაშინ ქოლ-ცენტრების ამბავი ახალი ხილი იყო – სულ ვამბობდი, რომ ლილუაშვილი არის ამ საქმეში ჩართული და სასაცილოდ არ ჰყოფნიდათ, როგორც აღმოჩნდა, თურმე თვითონ ყოფილა სათავეში და თვითონ ჰქონია ის ქოლ-ცენტრები და კურირებდა ყველაფერს. ახლა ზის ციხეში და ამის მოლოდინიც მაქვს, რომ დაუმძიმდეს სასჯელი, თუკი რამით აქვს წვლილი მიღებული თამუნას ამბავში“, – განაცხადა თამარ ბაჩალიაშვილის დედამ, თეონა თამაზაშვილმა „ფორმულას“ ეთერში.
ცნობისათვის, 23 წლის პროგრამისტი, თამარ ბაჩალიაშვილი 2020 წლის 18 ივლისს გაუჩინარდა. რამდენიმე დღიანი ძებნის შემდეგ, თეთრიწყაროს ტყეში, იგი საკუთარ მანქანაში გარდაცვლილი იპოვეს.
გამოძიების თანახმად, ბაჩალიაშვილმა სიცოცხლე თვითმკვლელობით დაასრულა, საქმე კი დაიხურა, თუმცა, მას შემდეგ, რაც ბაჩალიაშვილის საქმის ყოფილმა გამომძიებელმა, სერგო შუბითიძემ „შაბათის ფორმულასთან“ თვითმკვლელობის ვერსიის არსებობაში ეჭვი გამოთქვა, პროკურატურამ მტკიცებულებათა შესაძლო ფალსიფიკაციის ფაქტზე გამოძიება დაიწყო.