დალი ჩიტალაძემ დაბადების დღე მეგობრებისა და ახლობლების გარემოცვაში აღნიშნა.
მარიამ შენგელია ნოე სულაბერიძის გადაცემის, „ნოესთან“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც დედის ემიგრაციაში წასვლის შესახებ საუბრობს.
მანიკა ასათიანი იუბილარი იყო.
გეომაგნიტური დღეები – 31 მარტი, 4, 5 და 6 აპრილი
მარიამ შენგელია ნოე სულაბერიძის გადაცემის, „ნოესთან“ სტუმარია.
პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისიის 31 მარტის სხდომაზე მიწვეული არიან: ემზარ კვიციანი, გიორგი კაპანაძე, მარიამ რატიანი, გიორგი თარგამაძე და გიორგი კანდელაკი.
საოკუპაციო რეჟიმის მიერ უკანონოდ დაკავებული ირაკლი ბებუა თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება. მან მედიასთან პირველი კომენტარი გააკეთა და იმ ადამიანებს, ვინც მას გულშემატკივრობდა, მადლობა გადაუხადა.
„საყვარელი ბავშვიდან სიმპატიურ კაცამდე“, – დაწერა სანდრამ.
ის წერს, რომ 2008 წელს ომი რუსეთმა დაიწყო და ეს ყველაფერი ჰააგის ტრიბუნალმა უკვე გამოიძია.
სალომე ზურაბიშვილთა ოპოზიციური პარტიების შეხვედრა დასრულდა
„არ მინდოდა, დიდი აჟიოტაჟი გამომეწვია.“
„ჩვენი მიზანი იყო ხალხთან საუბარი და დიალოგი. “
„ცხოვრება თავიდან ბევრჯერ დავიწყე, მთავარია იოცნებო სწორად, სიმართლით და სიკეთით.“
მომღერალს მელანომას დიაგნოზი დაუსვეს.
პარასკევს მიანმარში ორი ძლიერი მიწისძვრა მოხდა.
ცნობისთვის, „პარი სენ-ჟერმენმა“ 71 ქულა დააგროვა და თუ ამ ტურში „მონაკო“ ვერ მოიგებს, პარიზელები საფრანგეთის ჩემპიონობას სეზონის დასრულებამდე 7 ტურით ადრე იზეიმებენ.
დავით დვალიშვილი გადაცემის „მეფესავით Podcast“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც ცხოვრების მძიმე მომენტებს იხსენებს.
ამის შესახებ კოალიცია „ცვლილებისთვის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა ელენე ხოშტარიამ დროებითი მოთავსების იზოლატორიდან გათავისუფლების შემდეგ განაცხადა.
ამის შესახებ სოციალურ ქსელში ამერიკაში მცხოვრები ქართველი ემიგრანტი, ცისნამი საყვარლიშვილი წერს.
გოგონას დედა ემოციურად აღწერს შვილის გამოჯანმრთელებით გამოწვეულ სიხარულს.
მომღერალმა მისი ფინანსური მდგომარეობის შესახებ ისაუბრა და ხუმრობით გაიხსენა ადრინდელი პერიოდი.
საუბარია ერთ – ერთ წვეულებაზე გადაღებულ ცეკვის ვიდეოზე, რომლის გამოც საზოგადოების ნაწილის მხრიდან მსახიობმა კრიტიკა დაიმსახურა.
აქციის მონაწილეები 31 მარტს საქართველოს მე-5 პრეზიდენტის სალომე ზურაბიშვილისა და ოპოზიციური პარტიების მიერ დაანონსებულ აქციაზე მივლენ.
ამის შესახებ უმრავლესობის ლიდერი, მამუკა მდინარაძე სოციალურ ქსელში წერს.
ელენე ხოშტარია გუშინ, 28 მარტს, საპროტესტო აქციაზე დააკავეს
ის მისმა ადვოკატმა თეონა ზაქარაშვილმა მოინახულა. მისთვის უცნობია, ხოშტარიას საქმეზე სასამართლო პროცესი გაიმართება, თუ 48-საათიანი ვადის ამოწურვის შემდეგ მას გაათავისუფლებენ.
ტემი ბრიუსს ჟურნალისტებმა ჰკითხეს „საქართველოში არსებული მძიმე ვითარების ფონზე, ჰქონდა თუ არა აშშ-ის პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის ადმინისტრაციას საქართველოში მმართველ პარტიასთან რაიმე სახის კომუნიკაცია“
ინფორმაციას ეროვნული ბანკი ავრცელებს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილითა და 19-260-ე მუხლის მე-7 ნაწილით მიმდინარეობს
„ფორტუნას“ საგანგებო სიტუაციების მართვისა და კოორდინაციის სამსახურში განუცხადეს, ხანძარი უკვე ლიკვიდირებულია.
მომღერალი ნათია დევდარიანი და მისი მეუღლე დათო ლონდარიძე გადაცემას „გული მღერის“ სტუმრობენ, სადაც სიმღერა „ვინც ამ გოგოს გააცინებს“ ბრწყინვალეს შეასრულეს.
სოციალურ ქსელში გავრცელებულ ანონსს უკვე ასობით მოწონება და გულთბილი კომენტარი ახლავს.
რაც შეეხება დაშავებულებს, ამ დროისთვის არსებული მონაცემებით, დაშავებულთა რაოდენობა 2 300 ადამიანს აღემატება.
მომღერალმა ბარბარა სამხარაძემ დედას რამდენიმე კითხვა დაუსვა და ინტერვიუს სოციალურ ქსელში გვიზიარებს.
„პირველ ეტაპზე 6000$ თუ ვერ შევაგროვებ ჩემი მკურნალობა წყალში ჩაიყრება“, – წერს ეკა გეფერიძე.
„დაბადების დღეს გილოცავ, მშვენიერო“
საქართველოს ნაკრების თავდამსხმელი „ლიონის“ ძირითად შემადგენლობაში იყო
„საზღვარგარეთ რომ დადიან, დღეს ტელევიზორში ვხედავდი „გირჩი“-დან მომავალ ჯაფარიძეს და ელენე ხოშტარიას, რომ იყვნენ ბალტიის ქვეყნებში და სკანდინავიაში. “
ქეთის „ინსტაგრამზე“ ათასობით გამომწერი ჰყავს და ხშირად გვიზიარებს ახალ ფოტოებსა თუ ვიდეოებს.
ტელეწამყვანი ირაკლი მაქაცარია და ლიზა ჩიჩუა ბოლო დროს შვილების კადრებს ხშირად უზიარებენ გამომწერებს.