„პუტინს არ აინტერესებს დიპლომატია… ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ აშშ-ს წინადადების პასუხია რუსული დრონები და ბომბები, რუსეთი იმსახურებს ყველა მკაცრ ზომას“ – ვოლოდიმირ ზელენსკი
ცხინვალის ე.წ. საგარეო უწყება – სამხედრო აგრესიის გაჩაღებაში დამნაშავე პირები, რომლებმაც სამხრეთ ოსეთში შეჭრის ბრძანება გასცეს, უნდა დაისაჯონ
მამუკა მდინარაძე: „ის ადამიანები, რომლებიც დღეს ანწუხელიძის სახელს ეფარებიან, არიან ანწუხელიძისა და სხვა გმირი სამხედროებისთვის ომის დანაშაულის დაბრალების მხარდამჭერები, რუსების სასარგებლოდ“
პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისიის 31 მარტის სხდომაზე მიწვეული არიან: ემზარ კვიციანი, გიორგი კაპანაძე, მარიამ რატიანი, გიორგი თარგამაძე და გიორგი კანდელაკი.
საოკუპაციო რეჟიმის მიერ უკანონოდ დაკავებული ირაკლი ბებუა თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება. მან მედიასთან პირველი კომენტარი გააკეთა  და იმ ადამიანებს, ვინც მას გულშემატკივრობდა, მადლობა გადაუხადა.
2020 წლის 30 სექტემბერს, აფხაზეთის დე-ფაქტო ხელისუფლების მიერ ოკუპირებულ აფხაზეთში დაკავებულ საქართველოს მოქალაქეს, ირაკლი ბებუას 2025 წლის 30 მარტს გაათავისუფლებენ – მედიასაშუალება „ეხო კავკაზას“ ინფორმაციით, ამის შესახებ აფხაზეთის ე.წ. შინაგან საქმეთა სამინისტროს ხელმძღვანელმა, რობერტ კიუტმა განაცხადა. ირაკლი ბებუას ვადამდე ადრე გათავისუფლების საკითხი არ განიხილება: ოკუპირებული აფხაზეთი როგორც რობერტ კიუტმა თქვა, „ირაკლი ბებუას ნაადრევად გაშვებას არავინ გეგმავს“. […]
მომღერალი სალომე კორკოტაშვილი (სასცენო სახელით სალიო) მეორე შვილს დედა გასულ წელს გახდა.
„რომელია ყველაზე მეტად გავრცელებული ღვიძლის და ნაღვლის ბუშტის პათოლოგიები, ახასიათებს თუ არა ღვიძლის პრობლემებს სიმპტომატიკა, ვინ არიან ციროზის, ღვიძლის ონკოლოგიური დაავადებების განვითარების რისკის ქვეშ, აღნიშნული პრობლემების დროს როგორია გამოსავალი და მკურნალობის მეთოდები“ – ამ და სხვა საინტერესო თემებზე ნატა ხარაშვილის გადაცემაში „სტუმრად ექიმთან“  ზოგადმა ქირურგმა, ტრანსპლანტოლოგმა, ონკოლოგმა, ევროპის ქირურგ ონკოლოგთა საზოგადოების წევრმა – ლევან გოგიჩაიშვილმა ისაუბრა.