თეა წულუკიანი: „ვინც განერვიულდნენ ჩვენი სხდომების გამო, რატომ არ ახსენებენ უშანგი სოფრომაძეს? გიორგი ანწუხელიძემ, რა თქმა უნდა, გმირობა აჩვენა, მაგრამ არამხოლოდ მან – იქ იყვნენ უშანგი სოფრომაძე, კახაბერ ხუბულური“
ქედაში ავტომობილი მდინარეში გადავარდა – არის მსხვერპლი
„ვოლოდიმირ ზელენსკის სურს უკრაინა ნატო-ს წევრი იყოს, მაგრამ ვერასდროს იქნება ნატო-ს წევრი. მას ეს ესმის“ – დონალდ ტრამპი
„მოვუწოდებ ყველას, სისხლის ფასად მიღებულ უმთავრეს მონაპოვარს – სამშობლოს თავისუფლებას ნუ გადავაყოლებთ ძალაუფლებისთვის ბრძოლას – გავუფრთხილდეთ 31 მარტის მონაპოვარს და ერთად დავდგეთ ამ მონაპოვრის დასაცავად“ – გიორგი გახარია
საკონკურსო ნიმუშების გაგზავნის ბოლო ვადაა 2025 წლის 23 მაისი.
მონაკოში მარტის ბოლოს ტრადიციული „ვარდების მეჯლისი” გაიმართა, რომელიც გრეის კელი სახელობის ფონდის ორგანიზებით ჩატარდა
„გილოცავთ საქართველოს ტერიტორიაზე საყოველთაო რეფერენდუმის ჩატარებას და პირველი პრეზიდენტის დაბადების დღეს“ – აღნიშნულია პატრიარქის მიმართვაში.
როგორ ვაქციოთ ცხოვრება სიამოვნებად – ამ თემაზე გადაცემაში „7 რჩევა ფსიქოლოგისგან” ფსიქოკონსულტანტმა ნათია უტიაშვილმა ისაუბრა.
რადიო „ფორტუნას“ და თიკო დაბრუნდაშვილის გადაცემას „პულსი“ თოდუას კლინიკის ონკოლოგი, ასოცირებული პროფესორი მაკა აბულაძე სტუმრობდა, რომელმაც ე.წ. „ლურჯ მარტსა“ და კოლორექტული კიბოს ცნობადობის ამაღლების მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
შეიძლება არ მოგწონდეთ პოლიტიკოსები, მათი ქმედებები, მაგრამ ყოველთვის გახსოვდეთ, რომ ეს ბრძოლა ინდივიდუალურია – ერთი ერთზე – მე და ჩემი ქვეყნის მტერი.
„პარტიებმა და ყველამ, ვისაც სახელმწიფოებრივად აზროვნება შეუძლია, „ქართული ოცნების“ მიერ დაწყებულ პროცედურასთან დაკავშირებით, საკუთარი პოზიცია დააფიქსიროს“
„ბრაზილიელი ნახევარმცველი „სამგურალში” 2023 წლის სეზონში თამაშობდა და საქართველოს თასზე გოლიც აქვს გატანილი“ – წერს საფეხბურთო კლუბი.
ბუჩას ირგვლივ არსებულ ტყის პლანტაციებში ახალ ცხედრებს ჯერ კიდევ პოულობენ
Ads მენეჯერი ბიზნეს მომხმარებლებს შესაძლებლობას აძლევს, გაყიდვები გაზარდონ.
„საუკეთესო თერაპიული ეფექტი დაფიქსირდა ძლიერი სედატიური საშუალებების კომბინირებული გამოყენებისას, როგორიცაა „კალიბრი“, „ონიქსი“, „ისკანდერი“ და ძლიერი მრავალკომპონენტიანი ტრანკვილიზატორი „ორეშნიკი“.
ალექსანდრე მიქელაძეს 16 იანვარს, ღამით, 22:00 საათიდან გაუჩინარდა. მოზარდს ამ დრომდე ეძებენ – ძებნის ოპერაციაში ჩართულია პოლიცია და სამაშველო სამსახურები.
„ღმერთმა იცის, რომ კაპიკი არ ამიღია უკანონოდ დაკავებულების და უდანაშაულო ბავშვების გასათავისუფლებელ აქციებზე, ჩემი ცეკვით გამოხატულ პროტესტში!“ – წერს ქორეოგრაფი სოციალურ ქსელში.
ვულოცავ და მადლობას ვუხდი ჩვენს ერთგულ მაყურებელს, რომლის სიყვარულს ყოველ წამს ვგრძნობდით და რომლის გარეშეც ვერ ვიარსებებდით.
30 მარტს, თბილისის დიდ საკონცერტო დარბაზში „ღამის შოუს ბენდის“ სოლოკონცერტი გაიმართა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში „ფორტუნას“ განუცხადეს, რომ მომხდართან დაკავშირებით, გამოძიება, სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით დაიწყო, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.
დამაძალა კვლევა გამეკეთებინა და ყურადღება მიმექცია ჩემი ხალისთვის, რომელიც უცნაურად იზრდებოდა, რომ იმაზე დროულად მივუსწარით, ვიდრე შეიძლებოდა ….
„ნუთუ აღარ ღირს ამ ქვეყნის დასაცავად ბრძოლა? იქნებ ვიფიქროთ იმაზეც, თუ რას განიცდიან ვეტერანები, ოფიცრები, რიგითი ჯარისკაცები ამ მოვლენების ყურებისას? ვიღას მოუნდება ამის მერე ქვეყნისთვის ბრძოლა? თავის შეწირვა?“ – წერს თეა ტაბატაძე.
„ჩვენ მაშინდელ პოლიტიკოსებს ვეკითხებით, რატომ აქციეს რეზერვისტები საზარბაზნე ხორცად, რატომ არ იყო არავითარი გეგმა, რატომ აქციეს ჯარი ჯარისკაცები საზარბაზნე ხორცად.“
არსებული ცნობითვე, დაშავებულია 2 ადამიანი.
თებერვალში 8.7%-ით გაიზარდა დღგ-ის გადამხდელ საწარმოთა ბრუნვა წინა წლის შესაბამისი თვის მაჩვენებელთან შედარებით.
გოგოლა კალანდაძე მსახიობ რუსკა მაყაშვილს ესტუმრა შინ და მისი სახლი დააათვალიერა, ასევე ინტერვიუც ჩამოართვა.
„ეს მიმართულება ჩვენ კარგად უნდა გავაღრმაოთ: მიატოვეს და ვერ მოასწრეს მოსახლეობის გაფრთხილება თუ მიზანმიმართულად ჩატოვა მიხეილ სააკაშვილმა მშვიდობიანი მოქალაქეები საომარი მოქმედებების არეალში“ – თქვა წულუკიანმა.
მიყვარს სულით და გულით ქართული ხალხური სიმღერა, ჩემში ზის ეს სიმღერები.
„არ გაგიტარებთ. რადგან არ არსებობს კავშირი ანწუხელიძის თავდადებასა და იმასთან, რაც თქვენ გბრალდებათ“
დავით ერაძე სამართალდამცველებმა ადევნების ბრალდებით დააკავეს. ის პირველი პრეზიდენტის მეუღლის, მანანა არჩვაძის გარემოცვის წევრი აღმოჩნდა.
როგორც ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, „დამოუკიდებლობა არის ის, რასაც განსაკუთრებულად უნდა გავუფრთხილდეთ მომავალშიც“.
British Airways ლონდონი-თბილისი-ლონდონის მიმართულებით პირდაპირ რეგულარულ რეისებს კვირაში 4 სიხშირით შეასრულებს.
დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს
დონალდ ტრამპის განცხადებით, უკრაინის პრეზიდენტს, ვოლოდიმირ ზელენსკის იშვიათი მინერალების შესახებ მნიშვნელოვან შეთანხმებაზე უარის თქმა სურს.
მისი თქმით, დამოუკიდებლობის აღდგენის რეფერენდუმიდან 34-ე წლისთავს ყველა ერთად უნდა ვზეიმობდეთ, თუმცა „სამწუხაროდ, მტერმა მაინც შეძლო, გაგვხლიჩა და დაგვაპირისპირა ერთმანეთს“.
მარიამი კლინიკიდან გაწერეს და ახლა უკვე რეაბილიტაციის კურსს გადის. რთული ოპერაციის შემდეგ, საუბარსაც ახერხებს და დროდადრო ცეკვასაც.
უვადო მსჯავრდებულს ერთადერთი მიზანი აქვს – დახურული ზონიდან ნახევრად ღიაში გადასვლა სურს. რას გადაწყვეტს სასამართლო – რამდენიმე დღეში გაირკვევა.
პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისიის 31 მარტის სხდომაზე მიწვეული არიან: ემზარ კვიციანი, გიორგი კაპანაძე, მარიამ რატიანი, გიორგი თარგამაძე და გიორგი კანდელაკი.
საოკუპაციო რეჟიმის მიერ უკანონოდ დაკავებული ირაკლი ბებუა თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება. მან მედიასთან პირველი კომენტარი გააკეთა  და იმ ადამიანებს, ვინც მას გულშემატკივრობდა, მადლობა გადაუხადა.
ცნობისთვის, „პარი სენ-ჟერმენმა“ 71 ქულა დააგროვა და თუ ამ ტურში „მონაკო“ ვერ მოიგებს, პარიზელები საფრანგეთის ჩემპიონობას სეზონის დასრულებამდე 7 ტურით ადრე იზეიმებენ.