თეა წულუკიანი: „ვინც განერვიულდნენ ჩვენი სხდომების გამო, რატომ არ ახსენებენ უშანგი სოფრომაძეს? გიორგი ანწუხელიძემ, რა თქმა უნდა, გმირობა აჩვენა, მაგრამ არამხოლოდ მან – იქ იყვნენ უშანგი სოფრომაძე, კახაბერ ხუბულური“
ქედაში ავტომობილი მდინარეში გადავარდა – არის მსხვერპლი
„ვოლოდიმირ ზელენსკის სურს უკრაინა ნატო-ს წევრი იყოს, მაგრამ ვერასდროს იქნება ნატო-ს წევრი. მას ეს ესმის“ – დონალდ ტრამპი
„მოვუწოდებ ყველას, სისხლის ფასად მიღებულ უმთავრეს მონაპოვარს – სამშობლოს თავისუფლებას ნუ გადავაყოლებთ ძალაუფლებისთვის ბრძოლას – გავუფრთხილდეთ 31 მარტის მონაპოვარს და ერთად დავდგეთ ამ მონაპოვრის დასაცავად“ – გიორგი გახარია
„პუტინს არ აინტერესებს დიპლომატია… ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ აშშ-ს წინადადების პასუხია რუსული დრონები და ბომბები, რუსეთი იმსახურებს ყველა მკაცრ ზომას“ – ვოლოდიმირ ზელენსკი
საკონკურსო ნიმუშების გაგზავნის ბოლო ვადაა 2025 წლის 23 მაისი.
მონაკოში მარტის ბოლოს ტრადიციული „ვარდების მეჯლისი” გაიმართა, რომელიც გრეის კელი სახელობის ფონდის ორგანიზებით ჩატარდა
„გილოცავთ საქართველოს ტერიტორიაზე საყოველთაო რეფერენდუმის ჩატარებას და პირველი პრეზიდენტის დაბადების დღეს“ – აღნიშნულია პატრიარქის მიმართვაში.
როგორ ვაქციოთ ცხოვრება სიამოვნებად – ამ თემაზე გადაცემაში „7 რჩევა ფსიქოლოგისგან” ფსიქოკონსულტანტმა ნათია უტიაშვილმა ისაუბრა.
შეიძლება არ მოგწონდეთ პოლიტიკოსები, მათი ქმედებები, მაგრამ ყოველთვის გახსოვდეთ, რომ ეს ბრძოლა ინდივიდუალურია – ერთი ერთზე – მე და ჩემი ქვეყნის მტერი.
„პარტიებმა და ყველამ, ვისაც სახელმწიფოებრივად აზროვნება შეუძლია, „ქართული ოცნების“ მიერ დაწყებულ პროცედურასთან დაკავშირებით, საკუთარი პოზიცია დააფიქსიროს“
„ბრაზილიელი ნახევარმცველი „სამგურალში” 2023 წლის სეზონში თამაშობდა და საქართველოს თასზე გოლიც აქვს გატანილი“ – წერს საფეხბურთო კლუბი.
ბუჩას ირგვლივ არსებულ ტყის პლანტაციებში ახალ ცხედრებს ჯერ კიდევ პოულობენ
Ads მენეჯერი ბიზნეს მომხმარებლებს შესაძლებლობას აძლევს, გაყიდვები გაზარდონ.
„საუკეთესო თერაპიული ეფექტი დაფიქსირდა ძლიერი სედატიური საშუალებების კომბინირებული გამოყენებისას, როგორიცაა „კალიბრი“, „ონიქსი“, „ისკანდერი“ და ძლიერი მრავალკომპონენტიანი ტრანკვილიზატორი „ორეშნიკი“.
ალექსანდრე მიქელაძეს 16 იანვარს, ღამით, 22:00 საათიდან გაუჩინარდა. მოზარდს ამ დრომდე ეძებენ – ძებნის ოპერაციაში ჩართულია პოლიცია და სამაშველო სამსახურები.
„ღმერთმა იცის, რომ კაპიკი არ ამიღია უკანონოდ დაკავებულების და უდანაშაულო ბავშვების გასათავისუფლებელ აქციებზე, ჩემი ცეკვით გამოხატულ პროტესტში!“ – წერს ქორეოგრაფი სოციალურ ქსელში.
ვულოცავ და მადლობას ვუხდი ჩვენს ერთგულ მაყურებელს, რომლის სიყვარულს ყოველ წამს ვგრძნობდით და რომლის გარეშეც ვერ ვიარსებებდით.
30 მარტს, თბილისის დიდ საკონცერტო დარბაზში „ღამის შოუს ბენდის“ სოლოკონცერტი გაიმართა.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში „ფორტუნას“ განუცხადეს, რომ მომხდართან დაკავშირებით, გამოძიება, სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით დაიწყო, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულისხმობს.
დამაძალა კვლევა გამეკეთებინა და ყურადღება მიმექცია ჩემი ხალისთვის, რომელიც უცნაურად იზრდებოდა, რომ იმაზე დროულად მივუსწარით, ვიდრე შეიძლებოდა ….
„ნუთუ აღარ ღირს ამ ქვეყნის დასაცავად ბრძოლა? იქნებ ვიფიქროთ იმაზეც, თუ რას განიცდიან ვეტერანები, ოფიცრები, რიგითი ჯარისკაცები ამ მოვლენების ყურებისას? ვიღას მოუნდება ამის მერე ქვეყნისთვის ბრძოლა? თავის შეწირვა?“ – წერს თეა ტაბატაძე.
„ჩვენ მაშინდელ პოლიტიკოსებს ვეკითხებით, რატომ აქციეს რეზერვისტები საზარბაზნე ხორცად, რატომ არ იყო არავითარი გეგმა, რატომ აქციეს ჯარი ჯარისკაცები საზარბაზნე ხორცად.“
არსებული ცნობითვე, დაშავებულია 2 ადამიანი.
თებერვალში 8.7%-ით გაიზარდა დღგ-ის გადამხდელ საწარმოთა ბრუნვა წინა წლის შესაბამისი თვის მაჩვენებელთან შედარებით.
გოგოლა კალანდაძე მსახიობ რუსკა მაყაშვილს ესტუმრა შინ და მისი სახლი დააათვალიერა, ასევე ინტერვიუც ჩამოართვა.
„ეს მიმართულება ჩვენ კარგად უნდა გავაღრმაოთ: მიატოვეს და ვერ მოასწრეს მოსახლეობის გაფრთხილება თუ მიზანმიმართულად ჩატოვა მიხეილ სააკაშვილმა მშვიდობიანი მოქალაქეები საომარი მოქმედებების არეალში“ – თქვა წულუკიანმა.
მიყვარს სულით და გულით ქართული ხალხური სიმღერა, ჩემში ზის ეს სიმღერები.
„არ გაგიტარებთ. რადგან არ არსებობს კავშირი ანწუხელიძის თავდადებასა და იმასთან, რაც თქვენ გბრალდებათ“
დავით ერაძე სამართალდამცველებმა ადევნების ბრალდებით დააკავეს. ის პირველი პრეზიდენტის მეუღლის, მანანა არჩვაძის გარემოცვის წევრი აღმოჩნდა.
როგორც ირაკლი კობახიძემ აღნიშნა, „დამოუკიდებლობა არის ის, რასაც განსაკუთრებულად უნდა გავუფრთხილდეთ მომავალშიც“.
British Airways ლონდონი-თბილისი-ლონდონის მიმართულებით პირდაპირ რეგულარულ რეისებს კვირაში 4 სიხშირით შეასრულებს.
დანაშაული 3 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს
დონალდ ტრამპის განცხადებით, უკრაინის პრეზიდენტს, ვოლოდიმირ ზელენსკის იშვიათი მინერალების შესახებ მნიშვნელოვან შეთანხმებაზე უარის თქმა სურს.
მისი თქმით, დამოუკიდებლობის აღდგენის რეფერენდუმიდან 34-ე წლისთავს ყველა ერთად უნდა ვზეიმობდეთ, თუმცა „სამწუხაროდ, მტერმა მაინც შეძლო, გაგვხლიჩა და დაგვაპირისპირა ერთმანეთს“.
ცნობისათვის, აშშ-ში მცხოვრებმა ქართველმა ელენე ბერიძემ გუშინ სოციალურ ქსელში გაავრცელა ინფორმაცია, რომ მისი ქალიშვილი 16 წლის ქეთი მაყაშვილი დაიკარგა. საქმეში ჩართული იყო პოლიციაც.
მარიამი კლინიკიდან გაწერეს და ახლა უკვე რეაბილიტაციის კურსს გადის. რთული ოპერაციის შემდეგ, საუბარსაც ახერხებს და დროდადრო ცეკვასაც.
დალი ჩიტალაძემ დაბადების დღე მეგობრებისა და ახლობლების გარემოცვაში აღნიშნა.
მარიამ შენგელია ნოე სულაბერიძის გადაცემის, „ნოესთან“ სტუმარია, რომლის ეთერშიც დედის ემიგრაციაში წასვლის შესახებ საუბრობს.
ანუკი არეშიძე სოციალურ ქსელში ახალ კადრებს გვიზიარებს.
იღბლიანი დღეა კირჩხიბის, ქალწულისა და მორიელისთვის. ნაკლებად გაუმართლებთ…
თაკო ნაცვლიშვილი სანაპიროზე გადაღებულ ცეცხლოვან კადრებს გვიზიარებს.
პარლამენტის დროებით საგამოძიებო კომისიის 31 მარტის სხდომაზე მიწვეული არიან: ემზარ კვიციანი, გიორგი კაპანაძე, მარიამ რატიანი, გიორგი თარგამაძე და გიორგი კანდელაკი.
საოკუპაციო რეჟიმის მიერ უკანონოდ დაკავებული ირაკლი ბებუა თავისუფალია და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება. მან მედიასთან პირველი კომენტარი გააკეთა  და იმ ადამიანებს, ვინც მას გულშემატკივრობდა, მადლობა გადაუხადა.
გიორგი კეკელიძე სოციალურ ქსელში წერს, რომ გიორგი ანწუხელიძეზე წიგნის წერას იწყებს.
ჯერჯერობით უცნობია ბავშვის ჯანმრთელობის მდგომარეობა და ტრავმების სიმძიმე.
მეუფე შიომ (მუჯირი) ქადაგებისას აღნიშნა, რომ ეკლესია თავისი ლოცვებით, ღვთისმსახურებითა და საიდუმლოებებით ადამიანის სულისა და სხეულის კურნავს და განდევნის ცოდვას, რომელიც სენად გვტანჯავს.
„მარტო მე მეგონა, რომ ჯერაც ისევ ბავშვია?“, „როდის გაიზარდე?“, „ვაა, როგორ გაზრდილა“, „რა სწრაფად გადის დრო“ — წერენ კომენტარებში.
მისი თქმით, უნდა არსებობდეს კონტროლის მექანიზმი და კანონის აღსრულება ქვეითად მოსიარულეებზეც.
მარიამს და დანტესს ქუთაისის აეროპორტში მეგობრებმა და გულშემატკივრებმა განსაკუთრებული დახვედრა მოუწყვეს და საჩუქრებიც მიართვეს.
ამის შესახებ სოციალურ ქსელში პოსტს ირაკლის მამა, ასევე ოჯახის ახლობლები ავრცელებენ და წერენ.
„ვაუ! Საყურე რა კარგად ზის ლუქში“,- წერენ თიკას გამომწერები.
მაშველები ადამიანებს დანგრეული სასტუმროების, სკოლების, მეჩეთების, მონასტრების და სახლების ტერიტორიაზე ეძებენ.
„31 მარტს საქართველოში მოსალოდნელია დროგამოშვებით წვიმა და ელჭექი, ზოგან ძლიერი, შესაძლებელია ქარის ხანმოკლე გაძლიერება.“
“ახალი თეატრის“ საპროტესტო მანიფესტის რეგიონებში გასვლის შესახებ 23 იანვარს გახდა ცნობილი.
„გპირდებით, ჩემი შესაძლებლობის ფარგლებში გავაკეთებ ყველაფერს, რომ ამ ქვეყანაში თქვენს პროფესიაში იყოთ დაფასებულები”
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე და 273-ე პრიმა მუხლებით მიმდინარეობს
„რამდენად ზუსტად და გამჭვირვალედ მიუდგება მოქმედი კომისია 2008 წლის აგვისტოს მოვლენების შეფასებას, დრო გვიჩვენებს“
მაია გამომწერებს ერთი წლის წინ და ახლა გადაღებულ კადრებს უზიარებს.
მარიამსაც და ვახოსაც პირველი ქორწინებებიდან უკვე ჰყავთ შვილები.
ცნობისთვის, „პარი სენ-ჟერმენმა“ 71 ქულა დააგროვა და თუ ამ ტურში „მონაკო“ ვერ მოიგებს, პარიზელები საფრანგეთის ჩემპიონობას სეზონის დასრულებამდე 7 ტურით ადრე იზეიმებენ.
„დაგვტოვა, თუმცა მაინც ჩვენთან არის, გიყვებით მეგობარზე, კოლეგაზე და გოგოზე, რომელსაც სიცოცხლე ყველაზე მეტად უყვარდა“
ანა უზნაძემ „აკუსტიკაში“ ოთარ რამიშვილის სიმღერა „შენ შორსა ხარ“ შეასრულა.