ანდრო ჭიჭინაძის დედა: „ანდრუშკა, შენ ხარ ჩემი სიცოცხლე! ძალიან მიჭირს უკვე უშენობა! ზუსტად ვიცი, რომ ამ უსამართლობას მოვერევით! ეგ სხივი არ დაკარგო თვალებში და მომეცი ძალა!“
პარლამენტთან მიმდინარე საპროტესტო აქციების დროს, ჯგუფურ ძალადობაში მონაწილეობის ბრალდებით დაკავებულ მსახიობს, ანდრო ჭიჭინაძეს დედა, ლიკა გუნცაძე საჯაროდ მიმართავს.
ანდრო ჭიჭინაძე მოსამართლეს: „თეორიული შესაძლებლობა ხომ გაქვთ, ის გადაწყვეტილება შეცვალოთ, რაც მანამდე მიიღეთ? სავარაუდოდ, გაქვთ. მინდა გთხოვოთ, თუ არ განიხილავთ, მაშინ ეგ მაინც აგვიხნათ, რატომ არ განიხილავთ?!“
ლიკა გუნცაძე წერს, რომ შვილის გარეშე ძალიან უჭირს, თუმცა ზუსტად იცის, რომ უსამართლობას მოერევიან:
„ანდრუშკა, შენ ხარ ჩემი სიცოცხლე! სიამაყე! ძალიან მიჭირს უკვე უშენობა! ზუსტად ვიცი, რომ ამ უსამართლობას მოვერევით! ძალას ვიკრებ და მთას გადავდგამ! იცოდე, რომ გვერდში დიდი ჯარი გიდგას მეგობრების, რომლებიც იბრძვიან უსამართლობის წინააღმდეგ! ეგ სხივი არ დაკარგო თვალებში და მომეცი ძალა!!!“ – წერს ლიკა გუნცაძე სოციალურ ქსელში.
ანდრო ჭიჭინაძე: „როგორც პოლიციელები დაზიანდნენ აქციაზე, ისე დაზიანდნენ აქციის მონაწილეები და იგივე ლოგიკით ვიღაცას შეუძლია დაგვაბრალოს აქციის მონაწილეების ცემა, პირობითად, რაც ისეთივე ნონსენსი იქნება, რაც ამ შემთხვევაში ბრალდებას აქვს წარმოდგენილი“