სამართალი ხუთმა ბრალდებულმა გიორგი შაქარაშვილი წყალში ჩააგდო, ეს არაა ვარაუდი – პროკურორი მერი კობიაშვილი 15 ოქტომბერი, 2020 "ადვოკატები, რა თქმა უნდა, იტყოდნენ, რომ მტკიცებულებები არ არის".
სამართალი უნდა ამოიღონ თუ არა საქმის მასალიდან ე.წ. ოქროს მოწმეების ჩვენებები მერი კობიაშვილი 15 სექტემბერი, 2020 "შესაძლო შემთხვევის ადგილას ბრალდების მხარის მიერ ჩატარებული საგამოძიებო ექსპერიმენტი ვერანაირ კრიტიკას ვერ უძლებს".
სამართალი “კაცი ვარ და გავუძლებ: ეს ემსახურება იმას, რომ ხალხში გააჩინონ განცდა, რომ მათ გამოიძიეს საქმე” – შაქარაშვილის საქმეზე ბრალდებული მორაგბე დუმილს არღვევს 15 სექტემბერი, 2020 "ყველაფერს, რასაც ვხედავ ამ საქმის ირგვლივ, არის სიყალბე და სიცრუე".
სამართალი საქმე “იკერება” ხალხო, გამაგებინეთ, რატომ არ ფიქსირდება 18 და 19 ივნისის ლოკაციები? – ბრალდებული გაგნიძის და 10 სექტემბერი, 2020 დღეს უფლებადამცველებმა უნდა მოითხოვონ დაუშვებელ მტკიცებულებად ცნონ მოწმეთა შეცვლილი ჩვენებები და მედიაში გავრცელებული კადრები.
სამართალი გიორგი შაქარაშვილის მკვლელობაში ბრალდებულებს სახაზინო ადვოკატები დაიცავენ ნატა კალანდაძე 13 აგვისტო, 2020 "ეს უკანონო გადაწყვეტილება სწორედ იმას ემსახურება, რომ მათ არ სურთ მედიაში და საზოგადოებაში გავრცელდეს რეალური ინფორმაცია"