„ჩემი ძმა უკვე წელიწადზე მეტია იბრძვის თავის ტვინის სიმსივნის წინააღმდეგ, დაუყოვნებლივ გვჭირდება 140 000 ლარი მხოლოდ პირველი ორი თვისთვის, იმ იმედით, რომ ეს მისცემს შანსს გააგრძელოს ბრძოლა…“ – 31 წლის მირიან მერკვილაძეს საზოგადოების დახმარება სჭირდება
მირიან მერკვილაძე
31 წლის მირიან მერკვილაძეს საზოგადოების დახმარება სჭირდება. ახალგაზრდა ბიჭი წელიწადზე მეტია თავის ტვინის სიმსივნის წინააღმდეგ იბრძვის. როგორც მისი და, მირანდა მერკვილაძე სოციალურ ქსელში გავრცელებულ პოსტში წერს, მირიანის მკურნალობის შემდეგი ეტაპი ახალ მედიკამენტს მოითხოვს, რაც დიდ თანხებთან არის დაკავშირებული.
„ძვირფასო მეგობრებო, ახლობლებო და კეთილო ადამიანებო, მოგმართავთ დახმარებისთვის. ჩემი ძმა, 31 წლის მირიან მერკვილაძე უკვე წელიწადზე მეტია იბრძვის თავის ტვინის სიმსივნის წინააღმდეგ (დიფუზური გლიომა, Grade 4). მას უკვე ჩაუტარდა სხვადასხვა ტიპის მკურნალობა. მკურნალობის ხარჯების ნაწილი ოჯახმა დავაფინანსეთ, ნაწილი კი სახელმწიფო ფონდების დახმარებით. თუმცა მისი მკურნალობის შემდეგი ეტაპი მოითხოვს ახალ მედიკამენტს – Erdafitinib (Balversa), რომელიც ახლახან დამტკიცდა სამედიცინო ცდების პირველი ფაზის წარმატებით გავლის შემდეგ.
ეს მიზნობრივი (ე.წ. ტარგეტული) თერაპია მისი მდგომარეობის გაუმჯობესების საუკეთესო იმედია, მაგრამ მას თან ახლავს უზარმაზარი ფინანსური ხარჯი. Erdafitinib-ის ფასი, მირიანისთვის დანიშნული ყოველდღიური 8 მგ დოზის გათვალისწინებით, შეადგენს 70,000 ლარს თვეში, და დასაწყისისთვის ის საჭიროებს მინიმუმ ორთვიანი მკურნალობის კურსს. ეს იმას ნიშნავს, რომ დაუყოვნებლივ გვჭირდება 140,000 ლარი მხოლოდ პირველი ორი თვისთვის, იმ იმედით, რომ ეს მისცემს მას შანსს გააგრძელოს ბრძოლა.
ამ დრომდე ჩვენ გავაკეთეთ ყველაფერი, რაც შეგვეძლო მისი სამედიცინო ხარჯების დასაფარად, მაგრამ ახლა ისეთი მდგომარეობა გვაქვს, რომ დახმარება გვჭირდება. ეს მკურნალობა არის მისთვის უმნიშვნელოვანესი და ჩვენ გთხოვთ თქვენს მხარდაჭერას ნებისმიერი გზით. იქნება ეს ფინანსური წვლილი, ამ ტექსტის გაზიარება თუ მხარდამჭერი სიტყვების მოწერა – ყველაფერი დაგვეხმარება.
ვიცი, რომ ძალიან რთული დროა ბევრი ადამიანისთვის, მაგრამ თქვენმა დახმარებამ შესაძლოა მისცეს ჩემს ძმას ბრძოლის შანსი, რომელსაც იგი იმსახურებს. გთხოვთ, დაგვეხმაროთ ჩვენი ამ მიზნის მიღწევაში.
მადლობა თქვენი დახმარებისა და მხარდაჭერისთვის.
თიბისი ბანკის ანგარიში (GEL, EUR, USD)
#GE14TB7665245064300090
საქართველოს ბანკის ანგარიში (GEL, EUR, USD)