„გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 151-ე პრიმა და 151-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც 2 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს“, - ნათქვამია ინფორმაციაში.
„ხუთი წლის წინ როცა მკვლელები დაიჭირეს, ნაცნობ უცნობი, პირად საუბრებში გაკვირვებას გამოხატავდა, რაღა აწუხებთო!...მხოლოდ სამართალი“ - იზა ომაძის ემოციური პოსტი
უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქის გათავისუფლების პროცესში აქტიურად გამოიყენებოდა ცენტრალური ხელისუფლების ხელთ არსებული ყველა რელევანტური ინსტრუმენტი.
დღეს თბილისის საქალაქო სასამართლოში პატიმრობაში მყოფი თავდაცვის ყოფილი მინისტრის, ჯუანშერ ბურჭულაძის, გიორგი ხაინდრავას, ვლადიმერ ღუდუშაურის და ვასილ მხეიძის მორიგი სასამართლო პროცესი გაიმართა.
„ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის საქმეზე ხვალ, რუსთავის ციხეში, ადვოკატის თანდასწრებით, გამოიკითხება წყნეთის პოლიციის ყოფილი უფროსი, დიმიტრი ქვაჭრელიშვილი“ - თორნიკე მიგინეიშვილი