ჯო უილსონი: „ელენე ხოშტარია უსამართლოდ იქნა დაკავებული ივანიშვილის ლაჩრული, ანტი-ამერიკული რეჟიმის მიერ, ის და ყველა პოლიტიკური პატიმარი დაუყოვნებლივ უნდა გათავისუფლდნენ“
ჯო უილსონი, ელენე ხოშტარია
„საკვანძო ქართველი ოპოზიციური ლიდერი ელენე ხოშტარია უსამართლოდ იქნა დაკავებული ივანიშვილის ლაჩრული, ანტი-ამერიკული რეჟიმის მიერ“, – ასე ეხმაურება ჰელსინკის კომისიის თანათავმჯდომარე, კონგრესმენი ჯო უილსონი „კოალიცია ცვლილებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერის, ელენე ხოშტარიას დაკავებას.
როგორც ჯო უილსონი (რესპუბლიკური პარტია) X-ის საკუთარ გვერდზე წერს, “ელენე ხოშტარია და ყველა პოლიტიკური პატიმარი დაუყოვნებლივ უნდა გათავისუფლდნენ”:
„საკვანძო ქართველი ოპოზიციური ლიდერი ელენე ხოშტარია უსამართლოდ იქნა დაკავებული ივანიშვილის ლაჩრული, ანტი-ამერიკული რეჟიმის მიერ. ის და ყველა პოლიტიკური პატიმარი დაუყოვნებლივ უნდა გათავისუფლდნენ. თავისუფალი და სამართლიანი არჩევნები ერთადერთი გზაა წინ,” – წერს უილსონი.
ცნობისთვის, კოალიცია „ცვლილებისთვის“ წევრი ელენე ხოშტარია, რომელიც პარლამენტთან მიმდინარე საპროტესტო აქციაზე ადმინისტრაციული წესით დააკავეს, აცხადებს, რომ დიღმის მთავარ სამმართველოში ის სამართალდამცავებმა სრულიად გააშიშვლეს. ხოშტარიას თქმით, მანამდე მას რამიშვილის ქუჩაზე არსებულ პოლიციის განყოფილებაში ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.