ვიდეო: ეს არის იდეალური „ჩაფარცხვა!“… „ჩაიფარცხა“ თმა, გაანადგურეს და არ დაიცვა პროკურორმა [დანაშაულის ჩადენის] ადგილი. მერე მეუბნება: „ვის ეძებ ცოლ-შვილს ეძებ?“, – მკვლელს ვეძებ, არ უნდა იცოდე ვის ვეძებ?“ – ნატო ხუტაშვილი საქმის ხელახალ გადახედვას ითხოვს
დაუსრულებელი გამოძიება ანა იანუშაიტიტეს საქმეზე – მძიმე ამბავი, 3 წლის წინ დიდ დიღომში მოხდა. ძებნის შემდეგ, დედამ 12 წლის ანა გარდაცვლილი იპოვა. გამოძიებას ამ დრომდე არ დაუდგენია, ანა უბედური შემთხვევით გარდაიცვალა თუ მოკლეს.
საგულისხმო დეტალია ისიც, რომ ამ საქმეში პროკურორი გიორგი შაიშმელაშვილი ფიგურირებს.
ნატო ხუტაშვილმა საქმის დეტალებზე „ფორმულას“ ეთერში ისაუბრა.
„ბავშვს ხელში, ფრჩხილში აქვს გაჩხერილი თმა. ეს თმა არის დაკარგული. ამის შემდგომ ჩემი შვილი გადაჰყავთ ექსპერტიზის ბიუროში და ექსპერტიზის ბიუროში უტარებს კვლევებს, იღებს ანაწმენდებს, რომელსაც შემდგომში ლუქავს, როგორც თვითონ ამბობს, აშრობს, ლუქავს და აგზავნის სათანადო ადგილზე.
1 თვის შემდეგ, ამ ანაწმენდებს ხსნის ექსპერტიზის თანამშრომელი კვიწინაძე ნინო და წერს თავის დაკითხვაზე, რომ დავდე ქაღალდზე, ქაღალდი დასველდა. ანუ, რა დონეზე სველი იყო ეს ანაწმენდი, რომ ქაღალდი დასველდა. აქვს ობისმაგვარი დანაშრები, ანუ დაობებული არის. გავაშრე და შემდეგ დავიწყე მასზე კვლევა.
ექსპერტი გაამართლეს. გამოვუდა, რომ ექსპერტი დამნაშავე არ არის თურმე, რომ სველი დადო [ანაწმენდები], დააობა… მეტი არგუმენტი რა გინდა?! მისივე თანამშრომელი წერს, რომ დავდე ქაღალდზე, იყო სველი იმიტომ, რომ ქაღალდი დასველდა გარშემო და შემდეგ დავიწყე კვლევა, როდესაც გაშრაო…
ამ ყველაფრის შემდეგ ისევ ჩვენ წავაგეთ და ისევ გამოდის, რომ არავინ არის დამნაშავე იმაში, რომ ეს არის დაობებული.
იმედები პრაქტიკულად აღარ მაქვს… ძალიან ნელა მიდის ტელეფონების მოკვლევა. სწორედ ამიტომ მინდა რომ ეს ყველაფერი კიდევ და კიდევ გადაიხედოს იმიტომ, რომ არ არსებობს იმ ტელეფონებში მკვლელის ტელეფონის ნომერიც ხომ არის. მისი გადაადგილებაც ხომ არის. როგორ შეიძლება რომ ასე, ყველანაირად იდეალური დანაშაული მოხდეს? ეს არის იდეალური „ჩაფარცხვა!“.
„ჩაიფარცხა“ თმა, გაანადგურეს და არ დაიცვა პროკურორმა ადგილი. მერე მეუბნება: „ვის ეძებ ცოლ-შვილს ეძებ?“, – მკვლელს ვეძებ, არ უნდა იცოდე ვის ვეძებ?“, – აცხადებს ანა იანუშიტიტეს დედა, ნატო ხუტაშვილი.
შეგახსენებთ, რომ დიდ დიღომში 12 წლის მოზარდი, ანა იანუშაიტიტე გარდაცვლილი 2023 წლის 16 მარტს იპოვეს. გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლით დაიწყო, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.
ვითხოვთ, რომ გამოიყოს საგამოძიებო ჯგუფი, კვალიფიციური სპეციალისტებით და იმუშაონ ანის საქმეზე – დიდ დიღომში გარდაცვლილი 12 წლის გოგოს დედა
„ფოტორობოტზე ძალიან ბევრი შეტყობინება შემოვიდა.. საგამოძიებო უწყების პირველ პირებს არ აწყობთ დადასტურდეს, რომ ეს მკვლელობაა“ – ანი იანუშაიტიტეს გარდაცვალებიდან 1 წელი გავიდა | ნატო ხუტაშვილი გამოძიების მიმდინარეობაზე საუბრობს
ვიდეო: „შეშლილი არაადეკვატური სახე ჰქონდა.. ის გარბის..“ – რა ჩანს ვიდეოში, რომელიც სათვალთვალო კამერამ დიდ დიღომში, ტრაგედიის ღამეს დააფიქსირა
ვიდეო: „თვითმხილველები მზად იყვნენ თანამშრომლობისთვის, რომ არ ყოფილიყო ეს ზღაპრები, რომ თქვენი შვილი „სუპმა“ დაახრჩო, მაშინ უკვე ნაპოვნი იქნებოდა ის პიროვნება“ – გარდაცვლილი ანა იანუშაიტიტეს დედა
„გთხოვთ გააზიაროთ! ამ ფოტო რობოტის მიხედვით ვეძებთ არაადამიანს ვინც ჩემს შვილს სიცოცხლე წაართვა“ – დიდ დიღომში გარდაცვლილი გოგონას დედა მიმართვას ავრცელებს
„იმაზე იყო აპელირება, რომ 4 შვილი ჰყავს, თუმცა მაგიდაზე 12 წლის ბავშვი რომ ეწვინა, მაშინაც უნდა ეფიქრა, რომ ისიც ბავშვი იყო“ – დიდ დიღომში გარდაცვლილი ბავშვის დედა სამხარაულის ექსპერტისთვის გირაოს შეფარდებაზე