„შენნაირი კოლაბორანტების დამსახურებით დავკარგე სახლი ჩემს სამშობლოში“ – დავით არახამია ირაკლი კობახიძეს პასუხობს
„პასუხი კობახიძეს – შენნაირი კოლაბორანტების დამსახურებით დავკარგე სახლი ჩემს სამშობლოში“, – ამის შესახებ უკრაინის მმართველი პარტიის „ხალხის მსახურის“ ლიდერი დავით არახამია სოციალურ ქსელში წერს და აღნიშნულით უპასუხა „ქართული ოცნების“, ირაკლი კობახიძის განცხადებას, რომლის თანახმადაც მან თქვა, რომ არახამია „უსამშობლო ადამიანია“.
კობახიძე არახამიაზე: არც უკრაინაა მისი სამშობლო, არც საქართველო, არც რუსეთი, მას სერიოზული პრობლემები აქვს
მმართველი პარტიის თავმჯდომარის თქმით, საქართველოსთვის კანდიდატის სტატუსის მინიჭებაზე გადამწყვეტი იქნება არა უკრაინის ხელისუფლების პოზიცია, არამედ „გლობალური ომის პარტიის“.
„მოვა დრო და ქვეყანა გაიგებს, რომ საქართველოს პოლიტიკური ინტერესების პლატფორმად იყენებ და სინამდვილეში რუსეთია შენი სამშობლო, სადაც გაქცევა მოგიწევს, რადგან სხვაგან არსად მიგიღებენ.
შენნაირებისგან გათავისუფლებით იზეიმებს საქართველოც და უკრაინაც მტერზე გამარჯვებას, რასაც როგორც ხედავ, წარმატებით ვახერხებთ“. – წერს დავით არახამია facebook-ზე.
დავით არახამია: “ირაკლი კობახიძე საერთოდ არ ვიცოდი, ჩემზე რომ დაიწყო ლაპარაკი, მერე დავგუგლე, КГБ-ს აგენტის შვილი მმართველი პარტიის თავმჯდომარეა, რაზე ვლაპარაკობთ საერთოდ?”
ირაკლი კობახიძე: უკრაინის ხელისუფლების პოზიცია ჩვენთვის არის შეურაცხმყოფელი, თუმცა ჩვენი სურვილია, თუნდაც ცალმხრივი მეგობრობის რეჟიმში დავრჩეთ უკრაინასთან