ზურაბ ჯაფარიძე: „მე ძალების გაერთიანების ნებისმიერი მცდელობის მომხრე ვარ. გუშინ რაც ისაუბრა სალომე ზურაბიშვილმა, რომ ორი მოთხოვნაა რაზეც შეჯერებული ვართ“
ზურაბ ჯაფარიძე და სალომე ზურაბიშვილი
„კოალიცია ცვლილებისთვის“ ერთ-ერთი ლიდერი, ზურაბ ჯაფარიძე მეხუთე პრეზიდენტის, სალომე ზურაბიშვილის გამოთქმულ ინიციატივას, ძალების გაერთიანების შესახებ, სოციალურ ქსელში ეხმაურება და წერს, რომ თავადაც ამის მომხრეა.
როგორც პარტია „გირჩი – მეტი თავისუფლების“ დამფუძნებელი და კოალიციის ლიდერი აღნიშნავს, ორ მოთხოვნაზე, რომელიც სალომე ზურაბიშვილმა, გუშინ, რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე აქციაზე გააჟღერა, შეჯერებულები არიან:
ლევან სანიკიძე: „მიშას ორი ბანერი თუ აშინებს, რომ ივანიშვილს ბრძოლაში ეს დაამარცხებს, მაშინ დატოვონ ქართული პოლიტიკა – ვეთანხმებით იმ ორ უმნიშვნელოვანეს მოთხოვნას, რაც გულისხმობს პოლიტპატიმრების გათავისუფლებას და ახალ არჩევნებს“
„მე ძალების გაერთიანების ნებისმიერი მცდელობის მომხრე ვარ. გუშინ რაც ისაუბრა სალომე ზურაბიშვილმა, რომ ორი მოთხოვნაა რაზეც შეჯერებული ვართ:
ა) ახალი საპარლამენტო არჩევნები და ბ) პოლიტპატიმრების გათავისუფლება, ორივე მოთხოვნას ვიზიარებ. ასევე, სადაც უკვე არსებობს კოორდინაციის პრაქტიკა რომელიც მუშაობს, მაგალითად საგარეო ფრონტზე, მანდაც ჩართული ვარ.
თუ რამე ახალი მიმართულება გაჩნდება, სადაც შესაძლებელი იქნება კოორდინაცია (ნეტავ), არც იქ ჩართვის პრობლემა მაქვს. თუმცა მთავარი და სასწრაფო მგონია 1. პრინციპულ საკითხებზე შეთანხმება (მაგ. რეჟიმისთვის ლეგიტიმაციის არ მიცემა რაიმე ნაბიჯით) 2. რეჟიმის დამარცხების გზაზე/სტრატეგიაზე ერთიანი, გასაგები პოზიციის ჩამოყალიბება, რომელსაც მოქალაქეებს ავუხსნით და მერე მათთან ერთად შევასრულებთ.“ – წერს ზურაბ ჯაფარიძე.
ზურაბ ჯაფარიძე: „დრო ჩვენზე არ მუშაობს და ამიტომ რუსთაველი ყოველდღე არის უმნიშვნელოვანესი!“
ზურაბ ჯაფარიძე: „თუ ახალი საპარლამენტო არჩევნები არ ჩატარდა, ადგილობრივ არჩევნებში მონაწილეობის შედეგი იქნება სწრაფი ტემპით რეჟიმის მმართველობის ლეგიტიმაცია“