„ვესაუბრე იმ ბიჭსაც, ვისთან ერთადაც ჩემი შვილი საქართველოში ჩამოვიდა, იყვნენ ნასვამები… ამბობს, რომ თვითონ მაღაზიაში შევიდა, ეველინა გარეთ დარჩა და როცა გამოვიდა, ის აღარ ჩანდა“ – ოჯახი თბილისში გაუჩინარებულ 24 წლის ლატვიის მოქალაქეს ეძებს 18.02.2026ინფორმაცია ეველინა სმირნოვას გაუჩინარების შესახებ სოციალურ ქსელში, თბილისში მცხოვრები მიგრანტების ჯგუფში - Expats in Tbilisi, მისმა ძმამ გაავრცელა.
„მინდა ძალიან მჯეროდეს, რომ ელისო საპირისპიროს დაამტკიცებს… როცა ადამიანს ციხე ემუქრება 9-12 წლამდე, თემაზე ღლიცინი ამორალურია…“ – რას წერს ნანუკა ჟორჟოლიანი ელისო კილაძის შესახებ 18.02.2026პროკურატურის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციას სოციალურ ქსელში ეხმაურება ჟურნალისტი, ნანუკა ჟორჟოლიანი.
ვიდეო: „რომ მეგონა, ყველას ფეხებზე ეკიდა და ჩემმა ამბავმა ჩაიარა, თურმე, ხალხს გულზე მოხვდა…“ – როგორ გადალახა მერაბ შარიქაძემ უმძიმესი პერიოდი 18.02.2026ეგ იყო ჩემი რეაბილიტაცია, თორემ ბიჭები ისე ჩხუბობენ, ჩემი ჩხუბი რა მოსატანია. ხალხს მიზეზი მიეცა, რომ სიყვარული გამოეხატათ...
„წვიმა, თოვა, ნისლი…“ – როდის გაუარესდება ამინდი საქართველოში, სინოპტიკოსების პროგნოზი 17.02.2026ინფორმაციას გარემოს ეროვნული სააგენტო ავრცელებს.
ცესკო: პროექტის „სტუდენტური დებატ-კლუბი 2026“ ფინალში გამარჯვებული გუნდი გამოვლინდა 17.02.2026ინფორმაციას ცესკო ავრცელებს.
„მადლობა ღმერთს და თქვენ ჩემო მეგობრებო, არ ავჩქარდეთ, ჩემთვის ახალი არაფერია, ხუთი წელია ამას ვითხოვ!“ – ნიკო კვარაცხელიას დედა პროკურატურის განცხადებაზე 17.02.2026პროკურატურის განცხადებას ნიკო კვარაცხელიას დედა, იზა ომაძე სოციალურ ქსელში გამოეხმაურა.
ისტორიაში პირველად, ფიგურულ ციგურაობაში, საქართველომ ოლიმპიური მედლები მოიპოვა 17.02.2026ისტორიაში პირველად, ფიგურულ ციგურაობაში, საქართველომ ოლიმპიური მედლები მოიპოვა
ვიდეო: ნინო მუსერიძე: „მეუღლემ მითხრა,- რომ მცოდნოდა, რამე პრობლემები მაქვს უშვილობასთან დაკავშირებით, ცოლად არასოდეს მოგიყვანდიო…“ – ცნობილი ექიმის 31-წლიანი სიყვარულის ამბავი 16.02.2026სამი თვის გათხოვილი ვიყავი, როცა ჩემი მეუღლე ანალიზებზე გაიქცა
ზურა ბერიკაშვილი დღეს 57 წლის გახდებოდა 16.02.2026ცნობისთვის, მსახიობი ზურა ბერიკაშვილი 2024 წელს, 55 წლის ასაკში გარდაიცვალა.
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური 16-17 თებერვალს მტკვარში წყლის დონის ხელოვნურად შემცირების შესახებ ინფორმაციას ავრცელებს და მოუწოდებს მოსახლეობას, თავი შეიკავონ ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავისკენ კალაპოტის მიმდებარედ გადაადგილებისგან 15.02.2026მტკვარში გაუჩინარებული პიროვნების ძებნა-შველის ღონისძიებების ფარგლებში, 16 და 17 თებერვალს, დაგეგმილია ორთაჭალჰესის ხიდიდან რუსთავის მიმართულებით მტკვრის კალაპოტში წყლის დონის ხელოვნურად შემცირება
15 თებერვალს, ბავშვთა ონკოლოგიური დაავადებების დღეს, მიხეილ სარჯველაძე იაშვილის კლინიკაში იმყოფებოდა 15.02.2026მიხეილ სარჯველაძემ ონკოლოგიური დიაგნოზის მქონე პაციენტები მოინახულა
როგორ უნდა შეხვდეთ ოჯახში მირქმის დღესასწაულს – საპატრიარქოს რჩევა საზოგადოებას 15.02.202615 თებერვალს სრულიად ქრისტიანული სამყარო მირქმის დღესასწაულს აღნიშნავს.
„მკვლელობას ვუკავშირებ იმას, რომ თამუნამ კომპიუტერში რაღაც ნახა…“ – რას ჰყვება თამარ ბაჩალიაშვილის დედა 14.02.2026თამარ ბაჩალიაშვილის დედა არ გამორიცხავს, რომ მისი შვილის გარდაცვალება ქოლ-ცენტრების საქმეს უკავშირდებოდეს.
„ძნელია, როცა კითხულობ როგორ საუბრობენ შენი შვილის მკვლელობაზე და თითქოს იქვე ვეუბნები, გადაიფიქრეთ ბავშვებო რა, არ მოკლათ ბავშვებო…“ – მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის დედა 14.02.2026ამის შესახებ მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის დედამ ტელეკომპანია „ფორმულას“ ეთერში ისაუბრა.
საქართველოში მარტიდან ახალი რეგულაცია ამოქმედდება – რას ითვალისწინებს კანონი 13.02.20262026 წლის 1-ელი მარტიდან საქართველოში უცხოელთა დასაქმების წესი იცვლება.