„რასაც გადავხედეთ ჩხუბის ვიდეოში, ჩემი ბავშვი მანდ არ არის…“ – მოკლული მასწავლებლის საქმეზე დაკავებული, ალექსანდრე გაბაშვილის მამა
მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის საქმეზე დაკავებულის, ალექსანდრე გაბაშვილის მამა, ალექსანდრე გაბაშვილი TV პირველთან საუბრისას ამბობს, რომ საქმის მასალებს გაეცნო.
ბრალდებულის მამის თქმით, ჩხუბის ვიდეოში, რომელიც პროკურატურამ გაავრცელა მისი შვილი არ ფიგურირებს:
„რასაც გადავხედეთ ჩხუბის ვიდეოში, ჩემი ბავშვი მანდ არ არის… კი ბრალი წარუდგინეს… პროცესი იწყება თავიდან და აღმკვეთი ღონისძიების გადასაწყვეტად იქნება პროცესი მიუხედავად იმისა, რომ ისედაც ციხეში არის…
არცერთი დაზარალებული არ უნახავს ჯერ ადვოკატს, როგორც ჩანს არც არიან, 100 პროცენტით თუ არა 95 პროცენტით გეუბნებით, რომ ამ მასალებით, რაც მოგვცეს ჯერ არ შეგვხვედრია…“ – ამბობს ალექსანდრე გაბაშვილის მამა TV პირველთან.
ამის შესახებ თბილისის პროკურორმა, გიორგი მიქაიამ პროკურატურაში გამართულ ბრიფინგზე განაცხადა.
ცნობისთვის, საქართველოს პროკურატურა გიგა ავალიანის სისხლის სამართლის საქმეზე ბრალდებულებს ჯგუფური ძალადობის სხვა ფაქტებში მონაწილეობასაც ედავება. ამის შესახებ პროკურატურაში გამართულ ბრიფინგზე განცხადება თბილისის პროკურორმა გიორგი მიქაიამ გააკეთა.
პროკურორის ინფორმაციით, საუბარია ძალადობის კიდევ 4 ეპიზოდზე.
პროკურატურა გიგა ავალიანის საქმეზე ბრალდებულების – ალექსანდრე გაბაშვილის, გიორგი რიკაძისა და დემეტრე ჩიქოვანის მონაწილეობით ჯგუფური ძალადობის სხვა ეპიზოდების ამსახველ ვიდეოკადრებსაც აქვეყნებს, მათ შორის პროკურატურის მიერ გავრცელებული მასალაში ჩანს ალექსანდრე გაბაშვილი სხვადასხვა სახის იარაღით.
როგორც უწყებაში გამართულ ბრიფინგზე აღინიშნა, ერთ-ერთი ძალადობრივი ეპიზოდის ამსახველი ვიდეო გიორგი რიკაძისა და დემეტრე ჩიქოვანის მობილურ ტელეფონში ინახებოდა.
„სხვას რომ ხმა ამოეღო, ჩემი შვილი არ მოკვდებოდა, იმ დალეწილი ხალხის მშობლებო, რატომ გეძინათ?! თქვენმა სიჩუმემ მოკლა ჩემი სპეტაკი შვილი!“ – მოკლული მასწავლებლის, გიგა ავალიანის დედის მიმართვა