ეს თანხა დაახლოებით ახალი ავტომობილის – მაგალითად, Fiat Grande Panda-ს ფასს უტოლდება
2020 წელს გარდაცვლილი 23 წლის პროგრამისტის, თამარ ბაჩალიაშვილის ოჯახმა საქმის გამოძიების განახლების მოთხოვნით გენერალურ პროკურატურას მიმართა – აღნიშნულის შესახებ თამარ ბაჩალიაშვილის დედამ, თეონა თამაზაშვილმა „ფორმულას“ ეთერში განაცხადა. „ტელეფონში ყველაფერი წაშლილია, აუცილებლად უნდა დაიწყოს გამოძიება მკვლელობის მუხლით” – ბაჩალიაშვილის დედა როგორც თამარ ბაჩალიაშვილის დედამ აღნიშნა, ოჯახი ითხოვს, რომ ყველა ჩანაწერი გასაჯაროვდეს და დამტკიცდეს, რაც სინამდვილეში მოხდა. […]
ბერლინის 76-ე საერთაშორისო კინოფესტივალის ევროპული კინოს ბაზრობა, ერთი კვირის განმავლობაში 140-მდე ქვეყნის დელეგაციებს და კინოინდუსტრიის წარმომადგენლებს მასპინძლობდა.
საქართველოს პროკურატურა 4 ოქტომბერს, თბილისში განვითარებული მოვლენების საქმეზე ბრალდებულებთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს.
უნდა გვახსოვდეს, რომ ახლა გავდივართ დაბნელებების დერეფანს, რაც კოსმიური გამოცდაა
მომღერალი 27 აგვისტოს დააკავეს. სპეცოპერაცია ზუგდიდში, დადიანის ქუჩაზე ჩატარდა, სადაც სავარაუდოდ, მომღერალი ფლობდა გარკვეულ ობიექტს.
საქართველოს ბანკის საგანმანათლებლო პროექტებზე მიღება უკვე დაიწყო.
„ზმუკი პოდკასტს“ ესტუმრა ილიკო სუხიშვილი, რომელმაც უპასუხა დასმულ კითხვას, მართლა ჰქონდათ თუ არა შეხება „ბითლზის“ ცნობილ წევრებთან, რინგო სტართან და პოლ მაკარტნისთან, ანსამბლის მოცეკვავე გოგონებს: „რინგო და მაკარტნი შეუცვივდნენ ჩვენს გოგონებს ოთახში და დაცვამ გაათრია. ამათმა არ იცოდნენ, ვინ იყვნენ, ორი მთვრალი ნაბი….რი შევარდა და მათ გოგონებმა სულ გრიმის ძალიან მძიმე ჩანთები ურტყეს. ჩვენი გოგონები […]
Nestlé-მ ნაყინის ბიზნესის ბრიტანელი პარტნიორისთვის მიყიდვა გადაწყვიტა.
ამის შესახებ ქართველმა ჩოგბურთელმა, ნიკოლოზ ბასილაშვილმა „რუსთავი ორისთვის“ მიცემულ ექსკლუზიურ ინტერვიუში ისაუბრა.
შსს-ს ცნობით, დანაშაული 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
18 თებერვალს, რუსთაველის თეატრის სცენაზე, ლეგენდარული ქართველი მომღერლის, ნანული აბესაძის 90 წლის იუბილე აღნიშნა.
„ბაზაში არ უნდა რჩებოდნენ ოჯახები და პირები, რომლებიც, ამ მდგომარეობით ვერ შეძლებდნენ აღნიშნული სტატუსის მოპოვებას ვერც ახლა და ვერც წარსულში“, – განაცხადა მიხეილ სარჯველაძემ.
„ჩვენი ხედვა უნდა გვქონდეს, ეს არ გამორიცხავს იმას, რომ გვქონდეს კონსულტაციები, ვისაუბროთ აბსოლუტურად ყველასთან ოპოზიციის როლზე. ჩვენ ყოველთვის ვიყავით ამ კონსტრუქციული საუბრის მომხრე“ – თქვა თაზო დათუნაშვილმა.
„დროა წერტილი დაესვას პოლიტიკურ სპეკულაციებს, ამ მიზნით, სამინისტროს საჯარო სამართლის იურიდიული პირის სოციალური მომსახურების სააგენტო იწყებს ბაზაში რეგისტრირებული მოსახლეობის გადამოწმების აქტიურ ფაზას. “
ფესტივალში 15 ადგილობრივი მეწარმე მიიღებს მონაწილეობას.
ვიზიტის ფარგლებში მარიამ ქვრივიშვილი ოფიციალურ პირებთან შეხვედრებს გამართავს.
ნინი ბადურაშვილი „მადისაღმძვრელ პოდკასტში“ პირადი ცხოვრების შესახებ საუბრობს, რომელიც პოპულარობის კვალდაკვალ, საკმაოდ რთულად ვითარდებოდა.
საკეისრო კვეთის ნაწიბურები და ლიმფური სისტემა – რა ხდება სინამდვილეში კანქვეშ.
დღე პოზიტიურად აისახება ვერძისა და ტყუპების ნიშნებზე. შედარებით რთულია…
„ნუკი კოსმეტიკსის“ დამფუძნებელი ნუკი კოშკელიშვილი ამჟამად აშშ-ში იმყოფება. როგორც ირკვევა, ის ოჯახთან ერთად ფლორიდაში, პალმ ბიჩზე ისვენებდა.
თამუნა მუსერიძე სოციალურ ქსელში ავრცელებს ამაღელვებელ ისტორიას, ამბავს კაცზე, სახელად თაზოზე, რომელიც 40 წლის განმავლობაში ეძებდა თავის ბიოლოგიურ ოჯახს, თუმცა სიმართლე მისთვის მხოლოდ გარდაცვალებიდან 40 დღის შემდეგ გაცხადდა.
აღნიშნული გადაწყვეტილება რადიოებს მისცემს შესაძლებლობას ბაზარზე შესვლა და ოპერირება უფრო მარტივად, ნაკლები დანახარჯებით შეძლონ.
ბიზნესის სამყაროში ხშირად ყველაზე უცნაური იდეები აღმოჩნდებიან ხოლმე ყველაზე მოგებიანი.
ენდრიუმ, რომელსაც ხუთშაბათს 66 წელი შეუსრულდა, არაერთხელ უარყო მის წინააღმდეგ წაყენებული ყველა ბრალდება…
„ძლიერი საქართველო – ლელო“ მზად არის კოორდინაციისა და თანამშრომლობისთვის კონკრეტულ, საერთო ეროვნულ ინტერესებთან დაკავშირებულ საკითხებზე და ქმედით სამოქმედო ფორმატებში“
აშშ-ში მცხოვრები ქართველი მომღერალი მალიბუ ტუღუში ახალ სიმღერას აანონსებს, რომელიც ქართულენოვანია და სხვადასხვა პლატფორმაზე უახლოეს მომავალში გამოჩნდება.
ღონისძიებას სასტუმრო „შერატონ გრანდ თბილისი მეტეხი პალასი“ უმასპინძლებს.
დაჯილდოების ცერემონია საქართველოს თავდაცვის ძალების გენერალურ შტაბში გაიმართა.